Automobilka Tesla začala prokazatelně okrádat ve velkém – zákazníci zvažují hromadnou žalobu

Automobilka Tesla miliardáře Elona Muska nyní zažívá další velkou aféru. Některým svým zákazníkům, kteří si zakoupily nový luxusní elektromobil naúčtovala dvojnásobnou cenu. Kupující logicky chtějí své peníze dostat z Tesly zpět. Tesla se však k vracení peněz dvakrát nemá.

Foto: Pixabay

Aféra se týká několika zákazníků pocházejících z jižní Kalifornie. Někteří se můžou ptát, proč zákazníci zkrátka platbu uskutečnili. V tom právě tkví problém. Podle stanice CNBC však peníze od klientů byly odebrány z jejich účtů bez autorizace. Nejde však o žádné drobné, protože v základní verzi stojí Model Y 820 tisíc korun s tím, že jeho výkonnější verze stojí až dvakrát tolik.

Uvažujeme-li konkrétně, mohla platba za jeden elektromobil přesáhnout i tři miliony korun. Jeden z postižených klientů je Tom Slattery, který čtvrt roku čekal na svůj nový elektromobil Tesla Model Y a minulý týden se konečně dočkal. Objednávku pak dokončil nahráním dokladu o pojištění a řidičského průkazu. Následovalo jen potvrzení platby.

Následující den však zjistil, že z jeho účtu odešlo 2,36 milionu korun, což je dvojnásobek smluvně dohodnuté částky. Tom zareagoval logicky a začal obvolávat zákaznický servis a požadoval reklamaci platby. Nakonec mu došla trpělivost a osobně zavítal do servisního centra v kalifornském Burbanku.

Oficiální servisní centru však Tomovi sdělilo, že se má obrátit na svou banku a platbu stornovat. To však byla nepřijatelná odpověď. Tom byl navíc zaskočen, že ani v následujících dnech se mu nikdo z Tesly neozval. Aby toho nebylo málo, banka řekla, že z její strany přijde vyjádření do 45 dnů. Tom navíc zjistil od jednoho nejmenovaného zaměstnance z Burbanku, že podobných případů jsou stovky.

Je jasné, že v případě některých klientů to může způsobit i existenční problémy a rozhodně se nemůže jednat o chybu z nedbalosti. Automobilka se však ke všem těmto případům odmítá vyjádřit. Podvedení zákazníci se zřejmě spojí a podají na Teslu hromadnou žalobu za zcizení jejich peněz. Je jasné, že může nastat chyba v nějakém systému, ale v tom případě by bylo na místě, aby někdo z Tesly zkontroloval tuto platbu, omluvil se a peníze obratem vrátil. Jednání Tesly je však dosti podezřelé stejně jako její mlčení. Zda to byl úmysl nikdo nemůže ani potvrdit, ani vyvrátit.

Zdroj: SeznamZprávy.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV