Spot se stal novým strážníkem Newyorské policie

Nedávno u nás vyšel článek o robotovi Spot od Boston Dynamics, který byl testován jako útočný robot se zbraní. Nyní se již testují i další způsoby využití. V Česku ho využívá například společnost Alza na snímání čárových kódů. Spota se nyní ujali i NYPD, tedy newyorská policie, kteří vyrazili do ulic testovat robota vybaveného kamerami.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

The Post uvádí, že podle mluvčího NYPD je robot v testovací fázi, pravděpodobně aby se zjistilo, zda je skutečně užitečný v terénu. Robot byl vybaven světly a kamerami, aby se policie ujistila, že skutečně vidí všechno to, co vidí robot.

Není to poprvé, co NYPD nasadilo jednoho z robotů společnosti Boston Dynamics. V říjnu použilo oddělení dalšího Spota k nalezení střelce, který se zabarikádoval v budově poté, co během parkování v Brooklynu někoho omylem střelil do hlavy.

Záběry robota natočil Daniel Valls, z FreedomNews.tv. I když je asi dobře, že se roboti používají častěji v situacích, které mohou být pro člověka nebezpečné, je dost znervózňující sledovat, jak se věci, které se dějí ve filmech, začínají odehrávat v reálném životě. Spot je jako vystřižený ze seriálu Black Mirror, epizody Metalhead, kde vystupuje jako smrtonosný zabiják.

Zdroj: The Verge.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV