Sony chystá nový Twisted Metal, tentokrát ale jako seriál

Společnost Sony se vrací ke svojí franšíze Twisted Metal, tentokrát to ale bude televizní seriál, nikoli videohra. Podle časopisu Variety se produkce seriálu hýbe kupředu, přičemž výkonnými producenty se stali scénáristé Deadpoola a herec Will Arnett.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Hry Twisted Metal se soustředí hlavně na jízdu v těžce obrněných autech a vyhazování ostatních řidičů do vzduchu. Série, kterou šéf PlayStation Productions nazývá „jednou z nejoblíbenějších franšíz od PlayStationu“, začala na původní PS1 a dostala se i na PS2 a PS3.

Děj je podobný filmové sérii Mad Max, kdy musí zloděj automobilů a hlavní protagonista bojovat na silnicích, aby doručil balíček. Zatímco nápad na seriál zdánlivě pochází od Rhetta Reese a Paula Wernicka, kteří stáli za filmy o Deadpoolovi, scénář napsal Michael Jonathan Smith, který se podílel na scénáři Cobra Kai.

První díl Twisted Metal vyšel v roce 1995 a poslední díl byl vydán v roce 2012 pro PlayStation 3. Je trochu divné, že Sony dělá televizní show o franšíze, která nevyšla téměř deset let – zejména proto, že jednou z vlajkových her pro PS5 je Destruction AllStars, která má stejné téma automobilového násilí a která vychází dodnes (zatím poslední díl vyšel tento měsíc).

Není jasné, kdy show vyjde, ale pravděpodobně to tak brzy nebude – natáčení totiž patrně právě začalo. Nový seriál bude součástí první vlny Sony filmového a televizního obsahu založeného na PlayStation hrách, kde bude figurovat i nadcházející show The Last Of Us v hlavní roli s Pedrem Pascalem a Bellou Ramsey a filmu Uncharted v hlavní roli s Tomem Hollandem a Antoniem Banderas.

Zdroj: The Verge.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV