Robopes Spot nahradí hospodyňku a zastane všechny domácí práce

Společnost Boston Dynamics rozhodně nepatří ke společnostem, které by byly zkrátka spokojeni se svými produkty. Neustále je totiž vyvíjejí a posouvají stále kupředu. Nově mají pro svého Spota nové API, které přinutí Spota vykonávat i všechny klasické domácí práce.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Boston Dynamics o sobě dává stále vědět. Naposledy nás překvapil dokonalou taneční choreografií všech jeho robotů. Nově se vývojáři z Boston Dynamics pochlubili, že Spot umí dokonce skákat přes švihadlo či sbírat špinavé prádlo povalující se po pokoji.

Tyto nové funkce jsou k dispozici díky robotické ruce, kterou jsme mohli poprvé vidět na modelu Spotmini. Nyní se s ní může pochlubit i větší verze Spot. Díky této robotické ruce může otevírat dveře, přemisťovat věci či posloužit jako domácí hospodyňka.

Mimo klasických domácích prací zvládne i sázet rostliny, zahradnické práce, malovat křídou, rovnat regály, ovládat spínače a ventily. Dokáže zkrátka téměř vše na co si vzpomenete. Boston Dynamics prý chtělo těmito dovednosti demonstrovat možnosti svého nového rozhraní API pro mobilní manipulaci, které navíc podporuje i autonomii. Zda se bude nově Boston Dynamics orientovat i na pomoc v domácnosti není jasné, avšak je pozoruhodné, co jejich roboti dokáží.

Zdroj: Cnet.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV