První reálná výstava mobilních technologií se uskuteční pro 50 000 lidí navzdory COVIDu

V Barcelóně se chystá tradiční výstava Mobile World Congress, která se má prý skutečně konat pro živé nevirtuální návštěvníky. Všichni musí povinně donést test. Návštěvnost podle pořadatelů nemá překonat 50 000 lidí.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Z důvodu pandemie koronaviru a souvisejících bezpečnostních opatření byly v minulém roce zrušeny snad všechny významné kongresy, stejně jako všechny akce, kde by se mohli setkat lidé. Nyní to však vypadá, že nastane malá revoluce v podobě Mobile World Congress (MWC) konané v Barceloně letos v červnu.

Její pořadatelé totiž chtějí tento kongres skutečně uspořádat a to ne virtuálně, nýbrž klasicky naživo. Navíc prý nelze spoléhat na to, že Barcelona bude do léta proočkovaná, a proto se rozhodli, že vstoupit může ten, kdo má negativní test. Toto stanovisko potvrdil i generální ředitel asociace mobilních technologií GSMA, John Hoffman.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Negativní test, který s sebou musí účastníci přinést však nesmí být starší než 72 hodin. Pořadatelé navíc zajistili i možnost testování účastníků přímo na místě. Celý výstavní prostor bude navíc uspořádán maximálně bezdotykově s využitím moderních technologií.

Generální ředitel GSMA tak na výstavě vzhledem k celosvětovým restrikcím neočekává více než 50 000 lidí. Očekává se, že hitem letošního ročníku pak bude obecně mobilní síť 5G a všechny přístroje, které ji budou podporovat. Zda to skutečně proběhne nebo zda jeho přípravy naruší koronavirus se ukáže v nejbližší budoucnosti.

Zdroj: ArsTechnica.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me