Na české železnice vyjede až 160 luxusních vlaků za několik miliard

České dráhy se rozhodly zainvestovat do obnovy vozového parku a od polské společnosti zakoupili prozatím 33 nových motoráků s tím, že je možné rozšířit objednávku až na 160. Ty by měly disponovat veškerým komfortem, mimo jiné i klimatizací, Wi-Fi nebo zásuvkami pro notebooky.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Každý jistě pamatuje staré a místy i nepohodlné vlakové soupravy, které ještě nedávno brázdily české železnice. České dráhy se však snaží systematicky modernizovat své služby i své soupravy. Právě dneska podepsaly důležitou smlouvu o nákupu 33 nových a luxusních bezbariérových motorových jednotek.

Nové vlaky budou pocházet od polské společnosti PESA Bydgoszcz. České dráhy si navíc nechaly do smlouvy zabudovat i opci, která v případě potřeby umožní navýšit počet dodaných motorových vlaků na 160. Typově i vybavením se s obdobnými vlaky můžeme již na českých železnicích setkat pod pojmem RegioShark.

Všechny dodané motoráky pak budou disponovat nebývalým luxusem v podobě klimatizace, Wi-Fi či zásuvek pro nabíjení drobné elektroniky. České dráhy doufají, že tyto nové motoráky upoutají pozornost veřejnosti a ta je začne využívat na regionálních tratích.

Zdroj: ekonomickydenik.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV