KLDR napadla 9 výrobců vakcíny proti COVIDU, poslala na ně své hackery

Severní Korea, resp. její hackeři, již napadli devátého výrobce vakcín proti koronaviru, společnost Pfizer. Důvod je vždy stejný, chtějí odcizit postup na výrobu vakcíny. Sami však ve své zemi nemají údajně ani jeden potvrzený případ nákazy.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Všeobecnou snahou snad všech států je získat co možná nejvíce vakcín proti koronaviru a v co nejkratším časovém úseku proočkovat většinu obyvatel. Tím se však roznítil politický boj o to, kdo bude mít kterou vakcínu a v jakém množství.

V KLDR si údajně poradili po svém. Podle dostupných informací měli hackeři placeni vládou KLDR zaútočit na americkou společnost Pfizer a zkusit v jejich databázích najít postup na výrobu jejich vakcíny proti koronaviru. S odvoláním na jihokorejskou rozvědku to uvedl jihokorejský poslanec Ha Te-kung.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

O tom, kdy konkrétně se útok odehrál není nic známo a společnost Pfizer odmítla tuto událost jakkoliv komentovat. Podle agentury Reuters je podobných útoků na farmaceutické firmy v době pandemie koronaviru stále více. Jednotlivé státy či organizace se zkrátka chtějí rychle dostat k nejnovějším výsledkům výzkumů.

Agentura Reuters dále potvrdila, že hackeři z KLDR již zaútočili dohormady na devět farmaceutických firem, například Johnson & Johnson, Novavax a AstraZeneca. Možným důvodem k tomuto chování je velké množství sankcí, které je na KLDR uvaleno z důvodu jejich jaderného programu. To však znemožňuje KLDR jakýkoliv zahraniční obchod. Vzhledem k tomu, že v KLDR není ani jeden potvrzený případ, je také možné, že by KLDR technologii na výrobu vakcíny jen přeprodala dál.

Zdroj: ArsTechnica.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV