Hackeři nabízejí útoky jako placenou službu státům, ty to využívají

Hackerský útok je proti legislativě většiny zemí, ale zároveň je lákavé, kolik informací se díky tomu dá zjistit. Proto se rozvinul nový trh s hackerskými službami, který ne zřídka využívají i celé státy či národy.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Útoky hackerů jsou obecně považovány za přestupek ne-li přímo za trestný čin. Čím dál častěji se však objevuje trend, kdy kyberkriminalita je v podstatě služba na zakázku. BlackBerry varuje, že právě tento druh služby je čím dál častěji využíván i jednotlivými národy či státy.

Nejčastěji je pro tento účel vybrán nějaký phishing nebo malware, který zablokuje a vydírá oběť. Mezitím se objednatel může bez problémů dostat k informacím z tajných databází, které potřebuje. Vzhledem k tomu, že hackerské skupiny mají vlastní sofistikované metody, technologie a infrastrukturu je velice těžké dopátrat, který národ či instituce si útok objednala.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Mnohdy pak bývá ve skupině několik hackerů rozprášených po celém světě a je velice těžké dohledat je, natož dohledat objednatele. Jedním příkladem za všechny může být hackerská skupina Bahamut, která na objednávku udělá prakticky cokoliv, i když se specializují na útoky na chytrá zařízení. Jediné co zbývá větším organizacím doporučit je nepodceňovat kybernetickou bezpečnost.

Zdroj: ZDNet.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV