Facebook se začal zajímat o Clubhouse, spekuluje se o akvizici

Mark Zuckerberg se zapojil do audio chatu na nové sociální síti Clubhouse. Obratem se začalo spekulovat, zda chce Clubhouse odkoupit nebo se jen jeho konceptem audio chatu inspirovat, jako to v minulosti již několikrát udělal.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

V loňském roce vznikla naprosto nová sociální síť nazvaná Clubhouse, která vzešla z dílny Alpha Exploration Co. a již na konci roku 2020 byla naceněna na 100 milionů dolarů. Zvláštností této sociální sítě je, že můžete vstoupit pouze na základě pozvánky stávajícího člena a funguje na bázi audio chatu.

Prudký nárůst v popularitě neutekl pozornosti ani Elonu Muskovi nebo Marku Zuckerbergovi, kteří se sami do chatu zapojili. To dokazuje, že Facebook se o tento typ sociální sítě zajímá. Z historie víme, že v případě, že Facebook zaznamená nějaký nový trend v oblasti sociálních sítí či nějakou konkurenční a progresivní sociální síť nastávají zpravidla dva scénáře.

Buď ji jednoduše zakoupí, jako v případě WhatsAppu, Instagramu, Twitteru, atd. nebo se jen inspiruje a podobné trendy zavede na svých stávajících platformách, jako tomu je v případě TikToku (Instagram Reels) či Zoomu (Messenger Rooms). Veškeré informace jsou však v tuto chvíli spekulativní a jde pouze o predikce zakládající se na historicky podložených skutečnostech, nicméně je téměř jisté, že se můžeme na podobný audio chat těšit třeba jako součást Messengeru.

Zdroj: Engadget.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV