C.H. Robinson spojil síly s Microsoftem. Cílem je obstát proti efektům koronaviru

Aktuální složité situaci se musí přizpůsobit celý svět včetně průmyslu, a ani dodavatelské řetězce nejsou výjimkou. Právě proto navázala společnost C.H. Robinson, klíčový hráč na poli logistiky třetích stran, partnerství se softwarovým gigantem Microsoft. Cílem spolupráce je nabídnout nová logistická řešení, která zkvalitní a zpřehlední dodavatelské procesy, i během nečekaných událostí. „Jen tak se dá v našem sektoru obstát v těžkých zkouškách, kterých se na jaře objevilo mnoho,“ upozorňuje Arkadiusz Glinka, ředitel produktového managementu C.H. Robinson v Evropě.

Zdroj: News.Microsoft.com

Nečekaný nástup koronaviru na jaře loňského roku znamenal ve všech směrech zlom. Zároveň se dala první vlna globálfní krize brát jako varování a zároveň inspirace pro to, jak dělat řadu věcí lépe.

Své o tom vědí také v logistickém segmentu, který je klíčový pro zásobování všech myslitelných druhů zboží. Právě logistika se s příchodem pandemie dostala pod obrovský tlak, který bylo nutné rychle a efektivně vyřešit.

„Ani Česko se nevyhnulo lekci, kterou musely podstoupit dodavatelské řetězce v každém koutě světa. Potřeba zvýšení přehlednosti, flexibility a celkové efektivity během krize tak postavila digitalizované služby do klíčové pozice pro obchodní plánování.“

Zdroj: Arkadiusz Glinka, hyperlog.info (odkaz)

Důležitá role platform v dodavatelském řetězci

V kritické situaci pandemie spoléhala spousta podniků na platformu Navisphere od společnosti C.H. Robinson. Jedná se o komplexní a globální logistickou platformu, která pracuje s umělou inteligencí a zpřehledňuje všechny procesy v reálném čase, čímž pomáhá všem účastníkům dodavatelského řetězce zefektivnit své fungování a doručit zboží na místo určení včas. Právě tato služba i v době pandemie zaručila, že firmy mohly své zboží úspěšně doručovat do cíle i přes ztížené podmínky.

Přestože se spousta koncových zákazníků se službami společnosti C.H. Robinson do kontaktu nedostane, její platforma Navisphere má na chod jejich životů obrovský dopad – pro celou řadu podniků, na jejichž produktech chod společnosti stojí, je C.H. Robinson  klíčovým pomocníkem, a to nejen v době krize.

„Je nezbytné, aby podniky fungovaly v rámci logistických operací na nové úrovni kontroly a stability. Jen tak se dá obstát v těžkých zkouškách, kterých se na jaře objevilo v zásobování velmi mnoho. Naše technologie bude znamenat jednu podstatnou věc: agregovaná data z více zdrojů dokážou firmy přes naši platformu promítnout přímo do svých strategií. Dodavatelské řetězce se následně stanou stabilnějšími a lépe připravenými na řešení jakékoli krize a neočekávaných incidentů,“ vysvětluje Glinka.

C.H. Robinson si od spojení s Microsoftem slibuje posílení svých služeb. K tomu má pomoci kombinace Navisphere, cloudové služby Microsoft Azure a sítě Microsoft Azure IoT, která posune úroveň zásobování o úroveň výš.

Zdroj: ukázka Navisphere, news.microsoft.com (odkaz)

Perfektní přehled o zboží

Hlavní doménou programu Navisphere od C.H. Robinson je spojení řady složitých logistických procesů na jednom místě. Platforma zároveň mapuje v reálném čase pohyb zboží, od zadání objednávky až po doručení do konečné destinace. Existuje dokonce několik verzí Navisphere, které jsou přizpůsobené dílčím členům dodavatelského řetězce – zatímco třeba Navisphere Carrier slouží dopravcům pro zachování přehledu o pohybu objednávek (i s pomocí map), Navisphere Driver využívají samotní řidiči při zadávání trasy nebo oznamování svého aktuálního statusu.

Společnost C.H. Robinson chce poskytnout své know-how a zkušenosti z logistiky firmám, které je dokáží efektivně využít při svém podnikání, což se obzvlášť hodí v neklidných časech. Výsledkem spolupráce s Microsoftem bude ještě silnější, efektivnější a odolnější dodavatelský řetězec, díky kterému si koncový zákazník bude moct nadále užívat všech svých oblíbených produktů.

Zdroj: TZ C.H. Robinson, News.Microsoft.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV