Rakovina se dá u dětí léčit hraním her, tvrdí studie

Rakovina je velice závažná nemoc, obzvláště pokud se to týká dětí. Nově přišla jedna španělská nadace, Jugaterapia Foundation, se studií, podle které může hraní her nahradit u dětských onkologických pacientů klasickou medikaci.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Všude kolem nás slyšíme, jaké jsou hry zlo a jak nás kazí, ale tentokrát tu máme opravdu případ, kdy jsou hry velkým pomocníkem. Jedná se o španělskou studii, která potvrdila, že hraní videoher má pozitivní dopady na děti procházejících si procesem léčby rakoviny.

Jugaterapia Foundation, což je právě španělská nadace, která vytvořila tuto studii, přichází s dokumentem nesoucí název „While you play, chemo will fly away“. Ten je založený na jejich desetiletém výzkumu a ukazuje, že děti při odreagovávání u her cítí daleko méně bolesti (až o 14 %). Proto se jim nemusí podávat tolik morfia, a to až o 20%.

Hraní také snižuje působení sympatetického režimu u léčících se dětí. Jedná se o systém, který tělu pomáhá uniknout před hrozbou. Ta představuje u těchto dětí rakovinu. Jenže během chemoterapie před tímto problémem děti utéct nemohou, a tak je systém aktivní příliš dlouho a působí proto velmi negativně na tělo. 

Na konec Francisco Reinoso-Barbero, spoluautor výzkumu, který vede oddělení zaměřující se na bolest, dodává, že by se videohry mohly stát součástí léčebného plánu spojeného s rakovinou, kde by se nemuseli vůbec podávat léky. Dokument sice není dostupný v ČR, ale na YouTube je alespoň dostupná upoutávka, nacházející se tomto odkaze.

Zdroj: GamePress.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me