Musk je nejbohatší člověk na světě a dál se vzdaluje Bezosovi

Jeff Bezos byl od roku 2017 až do včerejška oficiálně nejbohatším člověkem na zemi. Poděkovat za to může svým akciím ve společnosti Tesla. Díky politice nastupujícího prezidenta Joa Bidena je však naděje na rozkvět ekologie a tím pádem lze očekávat i další růst hodnoty akcií Tesly.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Mnohonásobný miliardář a majitel společností SpaceX, Tesla a Neuralink se včera stal oficiálně nejbohatším člověkem na světě a překonal tak dosavadního držitele tohoto prestižního titulu a majitele Amazonu, Jeffa Bezose. Ten byl oficiálně považován za nejbohatšího člověka od roku 2017.

Majetek Elona Muska díky sílící hodnotě společnosti Tesla na akciovém trhu vzrostl na neskutečných 188 miliard dolarů, což je více než 4 biliony korun. Toto prvenství je však prozatím nejisté, protože ještě ve středu byla hodnota Muskova majetku „pouhých 181,1 miliardy dolarů“ a jen díky velkému procentuálnímu nárůstu stouplo jeho jmění za dva dny o 7 miliard dolarů.

Hodnota akcií je však nevypočitatelná a stejně jako rychle stoupá, může i rychle klesat. S největší pravděpodobností však tomu tak nebude, protože demokraté, kteří nyní přebírají moc v USA, prosazují ekologii a elektromobily. Musk sám však prohlásil, že jediným jeho majetkem jsou v podstatě akcie ve firmách a mimo ně, že nic moc nevlastní.

Zdroj: BBC.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV