Merkelová odsoudila Německo, zabrzdila nákup vakcín

Německo má sice připravená očkovací centra, ale díky kancléřce Angele Merkelové nemají doktoři čím by lidi očkovali. Německá kancléřka tvrdila, že nechce, aby se Německo zúčastnilo nedůstojné tahanice stejně jako tomu bylo na jaře v případě roušek.

Zdroj: Pixabay (odkaz)

V souvislosti s koronavirem vidí celý svět v současné době velkou spásu a pomyslné světlo na konce tunelu ve vakcínách. Velká Británie i Izrael hlásí teď po novém roce více jak milion očkovaných lidí. U nás v Evropě však očkování stále trochu zaostává.

Asi nejhorší situace je nyní v Německu, protože zde je naprosto fatální nedostatek vakcín. Na vinně je podle tamních deníků kancléřka Angela Merkelová, která v létě záměrně prosadila přerušení jednání o vakcínách i o jejich případném nákupu.

Zdroj: Pixabay (odkaz)

Na počátku však německý ministr zdravotnictví, Jens Spahn, spolu s ministry z dalších zemí vyjednal se společností AstraZeneca dodávku 400 milionů kusů vakcíny. Angela Merkelová však do tohoto jednání vstoupila a celý obchod z neznámého důvodu zarazila.

Kancléřka chtěla dle svého vyjádření zabránit „trapnému“ přetahování se o nákup vakcín, podobně jako tomu bylo na jaře v případě nákupu roušek a ochranných pomůcek. Jako důsledek tohoto jednání zmeškalo Německo dobu, kdy USA a Velká Británie podepisovaly smlouvy s výrobci vakcína na dodávku 1,180 miliardy kusů vakcín.

Merkelová však stále a zatvrzele odmítá jakoukoli kritiku, protože chtěl jen zabránit „očkovacímu nacionalismu“. Podle německého politika, Alexandera Dobrindta, však nejde o očkovací nacionalismus, ale o spravedlivou distribuci. Z logiky věci však lze říci, že jakožto hlavní představitelka své země má základní povinnost vůči svým občanům, kterou však Angela Merkelová nedodržela.

Zdroj: DW.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV