Facebook odstraní nejpoužívanější tlačítko Like, nemá vypovídací hodnotu

Největší sociální síť na světě Facebook se rozhodla, že během letošního roku zavede řadu změn pro zpřehlednění celého vzhledu. Hlavní změnou je odstranění nejoblíbenějšího tlačítka – Like. Změny přijdou během tohoto roku.

Zdroj: Pixabay (odkaz)

Na začátku nového roku přichází obvykle celá řada změn v nejrůznějších odvětvích. Jednou z ne příliš oblíbených změn se bude týkat i největší sociální sítě na světě Facebook. Ten upravil design svých Stránek tak, že dle jeho názoru je přehlednější a lepší. Z celého nového konceptu Facebooku je jasně patrné, že svoji pozornost nyní zaměřuje na tzv. followery, tedy sledující.

Změnou, která zasáhne snad každého je odebrání tlačítka „like“ u Stránek. Místo tohoto tlačítka zde bude, podobně jako na Twitteru, tlačítko „Odebírat.“ Podle vyjádření Facebooku je hlavním důvodem fakt, že většina lidí pouze klikla na Like a při tom je nezajímali žádné odběry novinek, tudíž množství lajků u jednotlivých Stránek nemělo požadovanou vypovídací hodnotu.

Zdroj: Pixabay (odkaz)

Jednotlivé Stránky pak navíc budou mít, podobně jako časopisy, vlastní News Feed (přehled všech novinek a zpráv). Jménem Stránky také budou moci oprávněné osoby vystupovat veřejně. Vlastníky jednotlivých Stránek pak čeká možnost daleko většího propojení se svými followery.

Dostanou nové administrační nástroje, možnost pokládat jednotlivé otázky i lépe reagovat na dotazy a zároveň mít větší kontrolu nad svými moderátory. Všechny novinky se však nebudou spouštět globálně a naráz. Facebook je nejdříve spustí po částech v anglicky mluvících zemích a teprve v druhé polovině roku se dočkají i další uživatelé. Na to, zda to bude skutečně přehlednější a efektivnější si zkrátka musíme počkat.

Zdroj: techcrunch.comPřidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me