ČTÚ si došlápl na operátory, příští měsíc představí vlastní srovnávač služeb

Po celé řadě rádoby kvalitních a objektivních srovnávačů služeb telekomunikačních společností přichází nově i srovnávač přímo od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Tento srovnávač by měl pracovat s kvalitou mobilních služeb i cenou, kterou si jednotlivé společnosti účtují.

Zdroj: Pixabay (odkaz)

Nový srovnávač bude k dispozici podle všeho již v únoru. Od dubna pak do tohoto monitoringu zapojí i další telekomunikační služby. U mobilních operátorů pak má srovnávat volání, SMS i datové služby. V případě služeb u pevných linek bude ČTÚ srovnávat ceny volání, přístupu k internetu a televize.

Zdroj: Pixabay (odkaz)

Spolu s tímto srovnávačem má vyjít i závazná vyhláška pro operátory, ve které jde o to, jakým způsobem a v jaké rozsahu budou předávat informace ČTÚ za účelem provozování právě tohoto nástroje. K tomuto kroku vede ČTÚ fakt, že ceny u jednotlivých operátorů jsou skutečně vysoké, a to i v porovnání daleko vyspělejšími zeměmi.

Na snížení se měl podílet příchod očekávaného čtvrtého operátora na náš trh během aukce sítě 5G. Ten bohužel nepřišel. Mimo to jsou nově od letošního roku operátoři povinni uvádět do svých smluv o poskytování internetu přesnou rychlost internetu, kterou jsou schopni garantovat.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me