IT pro Tebe

Sony vrací peníze za Cyberpunk, hráči jsou zklamáni

Spokojenost hráčů Cyberpunku, kteří ho hrají na starších konzolích, je téměř nulová, protože během hraní na PS4 padá kvalita rozlišení na 720p a 15fps. Bouří se i uživatelé ostatních konzolí, ale ti si dle zkušeností musejí vyčkat hodinu na zákaznické podpoře.

Zdroj: Pixabay (odkaz)

O tom, že Cyberpunk 2077 není úplně dle představ hráčů jsme již psali. Nově však uživatelé PlayStation zjistili, že místo slibovaných 4K má Cyberpunk pouze 720p a fps padá až na 15 snímků za sekundu. Vývojářské studio CD Projekt Red sice vydává patche, ale již nyní je ve vzduchu otázka, které nedostatky půjdou odstranit a které nikoliv třeba z důvodu zastaralého hardware.

V tuto chvíli je zřejmé, že i výrobce Playstationů Sony oficiálně uznal, že hra Cyberpunk má více nedostatků, než bylo přípustné. V souvislosti s tím se rozhodlo umožnit všem uživatelům, kteří si Cyberpunk zakoupili v obchodě PS Store a kteří nejsou spokojeni, zažádat o vrácení peněz.

I na serveru Reddit se hromadí různé diskuze a zkušenosti hráčů, kteří zakoupili Cyberpunk na jiných obchodech a chtějí vrátit peníze. Podle nich je jediným problémem v průměru hodinová čekací doba na chatu nebo na telefonní lince.

Společnost Sony naštěstí pro tyto případy zavedla v loňském roce novou politiku pro reklamaci v obchodě PlayStation Store (odkaz). Podle této politiky má každý uživatel plných 14 dní na zrušení digitálních nákupů. Na refundaci má nárok v případě, že digitální produkt nestáhl, nezačal streamovat nebo pokud je produkt vadný, což je případ Cyberpunku. Cyberpunk je sice nadějnou a očekávanou hrou, která již vydělala více než miliardu, ale je zde také otázka, kolik z těchto peněz se bude muset vracet.

Zdroj: PushSquare.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV