Konec pandemie se blíží, Pfizer byl včera schválen pro evropský trh

Zoufalé pokusy všech zemí dostat se nějakým způsobem z pandemie koronaviru většinou končí opět novou vlnou. Většina států se shoduje, že jedinou cestou z celé situace je vakcína. Včera Evropská komise schválila první vakcínu Pfizer určenou pro evropský trh. Očkování tak může začít a doufejme, že i konec pandemie.

Zdroj: Pixabay (odkaz)

V současné době se předhánějí farmaceutické společnosti ve vývoji vakcíny proti koronaviru a následném získání potřebné certifikace. Jedny z prvních společností, která zažádala o registraci v Evropě byly Pfizer a BioNTech. Nyní již Evropská komise díky doporučení ze strany Evropské agentury pro léčivé přípravka (EMA) potvrdila podmínečnou registraci vakcíny, a to právě od dvou výše uvedených společností. Již tuto neděli tak mohou všechny členské země Evropské unie začít s očkováním.

„Konečně jsme se dočkali. Evropská léková agentura v 15 hodin oznámila, že podmíněně schválila vakcínu firmy Pfizer. Evropská komise by mohla zasednout ještě zítra večer, čímž by se vše urychlilo.”

Andrej Babiš, předseda Vlády ČR

Dle slov předsedkyně Evropské komise, Ursuly von der Leyenové, i premiéra ČR Andreje Babiše by očkování mělo začít již 27. prosince. Andrej Babiš zároveň dodal, že první dodávka vakcín bude směřovat do čtyřech nemocnic v Praze a do dvou v Brně.

Celkově má do České republiky přijít 4 miliony vakcín pro 2 miliony lidí. Andrej Babiš však poznamenal, že chce pro Českou republiku získat dalších 2,4 milionu vakcín. Výhodou vakcíny od společnosti Pfizer a BionTech je, že dosahuje až 95% účinnosti. Mnoho lidí se však zdráhá nechat se očkovat, protože se bojí případných vedlejších následků či anafylaktického šoku, který u některých lidí skutečně nastal. Výrobce však uvádí, že vakcína je zcela bezpečná.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me