Za signál v metru poděkujme koronaviru

Konsorcium operátorů ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy instalují do prostor pražského metra mobilní síť LTE a v některých případech dokonce i 5G. Práce postupují rychleji než se plánovalo, protože metro musí kvůli koronaviru zavírat již ve 22.00 hodin.

Zdroj: Pixabay

Až do nedávna si všichni cestující v pražském metru museli odepřít mobilní signál minimálně po dobu jízdy. Během letošního roku se však konsorcium operátorů rozhodlo zasíťovat pražské metro mobilním signálem, a tak se neustále objevují nové zprávy o rozšiřování zasíťovaných linek pražského metra signálem LTE a v některých případech i 5G.

Nastal však určitý paradox, kdy kvůli pandemii a s tím souvisejícím opatřením musí pražské metro končit již ve 22 hodin. A právě to je doba, kdy se můžou urychlit práce na zasíťování a instalaci speciálních kabelů a antén do stanic. Podle oficiálních zpráv by tímto tempem měl signál pokrýt stanice Národní třída a Náměstí Republiky.

Do konce tohoto roku pak budou pokryty i stanice Náměstí Míru, Nové Butovice a Hůrka. Hned z kraje roku 2021 by pak měla své pokrytí získat stanice Flora, Radlická a Jinonice. Kompletní pokrytí pak plánuje Dopravní podnik hlavního města Prahy v roce 2022.

Zdroje: seznamzpravy.czdpp.cz

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV