IT pro Tebe

Třetí světová válka je nevyhnutelná, tvrdí česká vojenská rozvědka, je zde ale i naděje

Z výroční zprávy Vojenské zpravodajské služby vyplývá, že v současné době eskaluje napětí mezi mocnostmi, mezi které se zařadila i Čína, Turecko nebo Írán. Stačí prý jen podnět, který vyvolá třetí světovou válku.

Zdroj: Pixabay

Ke konci každého kalendářního roku se obvykle vydávají různé výroční zprávy hodnotící minulé období a prognózu do budoucna. Výjimkou není ani naše armáda, která uveřejnila Výroční zprávu Vojenského zpravodajství za rok 2019. Ta bohužel nenabízí příliš pozitivní predikcí.

V této zprávě se pak můžeme dočíst, že analytici Vojenského zpravodajství se obávají rostoucího napětí mezi velmocemi, které může v konečném důsledku přerůst až v třetí světovou válku.

“Možný konflikt globálního charakteru, ke kterému svět v současnosti směřuje, je zatím v první fázi své přípravy. Probíhá formování myslí těch, kdo budou schopni a ochotni se do něj aktivně zapojit a jsou postupně definovány technologické nástroje, kterými by mohl být veden. Nebudeme-li schopni odhadnout a vyhodnotit si následky vlastních činů, může chybná instrukce či povel díky propojenosti současného světa zahájit procesy vedoucí ke vzájemnému zničení.“

výroční zpráva Vojenského zpravodajství

V dnešní době již není společnost rozdělena pouze na spojence USA a spojence Ruska, ale do hry vstupuje i Čína, Turecko nebo Írán. Dalším náznakem eskalace globálního problému je skutečnost, že představitelé jednotlivých mocností přestávají čím dál více ctíc mezinárodní právo a dobré mravy.

Navíc proti sobě začaly jednotlivé státy používat i dezinformační kampaně, které mají rozložit tamější společnost a její mínění. I přes to však zbývá naděje a pokud se všichni budou snažit vyhnout se konfliktu místo toho, aby ho vyhledávali, žádná válka být nemusí. To však může být problém, protože i někteří lidé dokáží mezi sebou být silně nenávistní (viz hatovací komentáře, nenávistné výhružky, atd., které bohužel nejsou výjimkou), jak se pak mají dohodnout celé země. 

Zdroj: Army.cz

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

18 názorů na “Třetí světová válka je nevyhnutelná, tvrdí česká vojenská rozvědka, je zde ale i naděje”

 1. Napřed lidi strašíte Covidem a teď je budete strašit třetí světovou válkou? Jste normání hovada nic jiného.

  1. Vy budete fakt hodně inteligentní. Oni napsali zprávu zmiňující oficiální informace publikované českou vojenskou rozvědkou. To, že nasbíraná fakta nejsou pozitivní, a uvedené citace mluví o možné třetí světové válce, není chyba novinářů, prostě současný svět ke konfliktu spěje, ať kvůli Turecké agresi či staronovým soupeřům.
   Nadávat někomu, že udělá zprávu sestanou na základě zprávy rozvědky….vsadím se, i podle stylu vyjadřování, že máte sotva střední školu a o geopolitice víte úplne prd. Ale jasně, všichni jsou “hovada”, asi si ty informace vymysleli…

 2. těm co chtějí války tak dát generálům šavle at se utkají v bahně v ringu. já bych zbrojení zakázal.

 3. Romana Boušková

  Novináři musí nést plnou odpovědnost za to, co pouští do veřejného prostoru. Za eskalaci napěti mohou v dnešní době především oni!!

  1. Jakože si vymýšlí články, vkládají slova a celé věty do proslovů státníků a důstojníků, investují miliardy dolarů do muslimských režimů. Novináři jsou jedinou zárukou přisunu informací, pokud nejste spokojena s objektivností čtěte více zdrojů. Tenhle článek je pouze opis ARMY.CZ.

  1. Vy budete fakt hodně inteligentní. Oni napsali zprávu zmiňující oficiální informace publikované českou vojenskou rozvědkou. To, že nasbíraná fakta nejsou pozitivní, a uvedené citace mluví o možné třetí světové válce, není chyba novinářů, prostě současný svět ke konfliktu spěje, ať kvůli Turecké agresi či staronovým soupeřům…
   Vy se zlobíte na novináře, že převezmou zprávu publikovanou rozvědkou – to chcete, aby radši nepsali nic, nebo přímo lhali? Prostě jednou je tohle svět, kde žijeme, a buď vás to zajímá, nebo si žijte v nevědomosti a ve lži. Pak ale nechoďte na internet a nestěžujte si, že svět není růžový, protože on není…

 4. Oni novináři by měli být souzeni jako největší manipulátoři ve společnosti.Zemana vůbec nemusím ale naprosto přesně odhadl co jsou novináři zač.
  Trestní zodpovědnost by byla určitě na místě.

 5. Daniel Spáčil

  Novináři jsou poslední dobou dob.tek, jenom napsat palcový titulek, bez nějakého kousku morálky v sobě, aby si lidé povídali, na sítích lajkovali a byli především vystrašení, jako covid,války,ekonomika,Putin, Trump, Čína,zdražení másla před vánocemi, zdražení vajíček před velikonocemi a pořád dokola ten Českej národ držet ve strachu a napětí, armádě se posekali investice tak jedna jejich sekce(vojenská rozvědka) nastřelí vize na budoucí roky a ejhle no musíme koupit BVP, pistole, nové letadla, atd. Bránit národ musíme, ale nestrašte lidi mají toho i tak dost a divné je že tento dokument by měl být přeci tajný ne?? Proč je oficiální….záměr?.

 6. Zemanova klika Lopata, Strnad se pokouší přes bubáka 3 světové navýšit rozpočet AČR, Lopata dostane pár desítek tisíc k výplatě a později teplý flíček v nějaké zbrojovce, Strnad prodá zbraně naší armádě a souběžně naším nepřátelům a Zeman to snad ani nedělá pro peníze, idiot někdy potřebuje kolem sebe lidí aby ho poslouchali a on měl pocit, že ho poslouchají lidi kolem něho nebo dělá maskota Babišovi a Strnadovi.

 7. Skočte si před tím do Bohunic přeměřit mentální výkonnost, protože k tomu později, během soudního řízení, stejně dojde, Neumíte číst jde o výroční zprávu vojenských zpravodajců, nedivím se že česká rozvědka přišla s třetí světovou. Desetiletí jen obtížně obhajuje význam své existence. Rusko jen horko těžko drží hranice svého zájmu ve svém prostoru, Putin působí jako agent CIA, který se značným zpožděním reaguje na agresi zemí NATO nebo jejich spojenců, naposledy přenechal Karabach zemi úzce spjatou s Tureckem, tedy členem NATO. Turecko jako člen NATO by nemělo představovat byť jen minimální bezpečnostní riziko Evropě, pokud NATO stojí o něco takového jako likvidaci státního teroru muslimských režimů, včetně Saúdské Arábie. Evropa se bojí sama sebe, tedy sunnitského teroru spojeného s státním sunnitským terorem Turecka, a zemí Arabského poloostrovu.

 8. Vy budete opravdu vysoce inteligentní člověk….. Ta zpráva popisuje závěry vojenské rozvědky, která tyto informace opravdu zmiňuje, a ta si je fakt nevycucává z prstu. Titulek článku je možná lehce přestřelený, ale zpráva to jinými slovy v podstatě říká, a ono na základě těch faktů to jinak ani vyložit nejde.
  Že se vám to nelíbí, je váš problém, s fakty to nic neudělá. Asi nesledujete, co se děje v Turecku či Íránu, jak Čínský prezident modernizuje armádu a mluví o válce (zatím jen spíše kvůli Taiwanu, ale už teď mají větší flotilu než US).
  Navíc asi ani nechápete, co znamená “poplašná zpráva”, takže doporučuji § 357 trestního zákona.

 9. Frantisek Havlicek

  Nějak zapomněli uvést, že ty dezinformace a štvaní vesele podporují naše sdělovací prostředky.

  1. Myslite jako verejnopravni media? Nebo informacni portaly? Tisk?
   Pojem sdelovaci prostredky je velmi nekonkretni.
   Pokud chcete muzete si zalozit webovou stranku kde budete svym konzumentum nabizel smyslene zpravy na zaklade realnych udalosti a nazyvat to treba alternativni noviny bez diktatu a cenzury. Vas portal se pak bude pocitat do vasich sdelovacich prostredku. Je to veru dobrej bysnys a i vykonny prvek dezinformacni valky.
   Fakt ze tak mnoho vsehoschopnych obchodniku bez skrupuli cini ale prece nemuze byt duvodem aby snizoval verohodnost vetejnopravnich medii.

   Tak ktere nase sdelovaci prostredky podle vas podporuji dezinformace?

 10. Jaképak strašení, světový kapitalismus je vždy definován ozbrojený konfliktem. To již definoval i klasik M-L.

  1. Az nato ze kapitalismus je definovan jako system kde je hnaci sila kapiral – penize. Nic o agresi nebo valecnem usili. Agrese kapitalismus v dusledku poskozuje.
   Tuto demonizaci Kaputalismu si vymysleli Bolsevici aby tak na svoji stranu ziskali co nejvice obycejnych (chudych) lidi a zaroven ospravedlnili organizovanou kradez (kolektivizaci). Tim padem take zajistili ze chudych lidi bude vzdy dostatek.
   Neni vase chyba pokud jste starsi rocnik a mozek vam byl takto vymyt. Byla by ale chyba v tomto pojeti kapitalismu nadale setrvavat..

Diskuse uzavřena.