Na ISS je přelidněno, velitel musí spát v raketě

Tuto sobotu poletí na ISS další čtyřčlenná posádka ve spolupráci NASA a SpaceX. Na ISS však v tuto chvíli jsou již tři astronauti a jen šest míst ke spaní. Celý problém se tak nejspíše vyřeší tím, že velitel mise bude spát v raketě.

Zdroj: Pixabay

SpaceX a NASA by měla již tuto sobotu dopravit na Mezinárodní vesmírnou stanici další čtyři astronauty. Všichni poletí v kosmické lodi Crew Dragon od SpaceX. Problém však je, že na ISS jsou již nyní tři astronauti a je zde pouze šest míst ke spaní. Celý problém bude s největší pravděpodobností vyřešen tak, že velitel celé mise, Mike Hopkins bude muset přespávat v sedačce lodi Crew Dragon, ve které přiletí.

„V současné době máme na palubě stanici jednu posádku. Prozatím zkoumají různé možnosti, kde bych mohl spát… včetně samotného Crew Dragonu.“

Mike Hopkins

Je sice možné za určitých okolností rozšířit spací prostory jak na Crew Dragonu, tak na samotné ISS. Znamenalo by to však zmenšení zásob, uskladněného materiálu či zrušení skladů a technických místností. Podle astronautů jsou tyto věci velmi důležité, stejně jako posilovna. Ta je naprosto klíčová proto, aby astronautům pobývajících ve vesmíru naprosto neochably svaly.

Zdroj: FloridasToday.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me