Musk staví v ČR svou nejvýkonnější nabíjecí stanici pro Teslu

Majitelé vozu Tesla budou mít od příštího roku možnost využívat dvě nové lokality se stojany Tesla Supercharge, které poskytnou výkon 250 kW. Jsou to prozatím nejvýkonnější nabíjecí stanice Tesly. Díky výběru lokality tak propojí ČR s Německem a Rakouskem.

Zdroj: Pixabay

Společnost Tesla, kterou vlastní Elon Musk, je největším výrobcem eletromobilů na světě. Několik zákazníků je i u nás v České republice, a proto zde Tesla nechala vybudovat prozatím 4 rychlonabíjecí stanice, tzv. Supercharger, které se nacházejí: Vestec u Prahy (8 stojanů), Humpolec (6 stojanů), Olomouc (8 stojanů), Brno (4 stojany).

Nově by však měly u nás přibýt další dvě nové lokality. Na obou lokalitách by měl být k dispozici naprosto nejnovější typ nabíjení, a to s výkonem až 250 kW. Původně se plánovalo, že tyto stanice budou vybudovány ještě do konce roku, ale výstavba nabrala malé zpoždění, takže se jich dočkáme pravděpodobně hned z kraje příštího roku.

Zdroj: Pixabay

Jedna z nových lokalit budou Lovosice u Ústí nad Labem vybavená 8 stojany s 250 kW a otevřená bude non-stop. Díky tomuto super výkonu stačí 5 minut nabíjení a dojezd se vám zvýší o 120 km. Tato lokalita je vybrána poměrně strategicky, protože pomůže všem, kteří cestují z Prahy do Německa.

Druhou lokalitou je druhý konec republiky, a to České Budějovice. Zde se zase jedná o výhodné místo pro lidi cestující z Prahy do Rakouska. Obecně se má za to, že tyto Superchargery jsou největší výhodou Tesly, protože jich vlastní hned 2 200 a na každé lokalitě pak je zhruba 9 stojanů. Jen u nás v Evropě je zhruba 600 lokalit. Z toho vyplývá, že i v Evropě začíná být poměrně rozsáhlá infrastruktura, která umožňuje majitelům vozů Tesla volně cestovat napříč Evropou.

Zdroj: SuperCharge.info

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV