Manchaster United čelil útoku, pocházel od hackerské skupiny

Machaster United, jakožto jeden z nejznámějších fotbalových klubů vůbec, musel nedávno čelit útoku zatím neznámé hackerské skupiny. Naštěstí se systém sám vypnul, ale nikdo neví, zda nebyly odcizeny osobní údaje fanoušků nebo obchodních partnerů.

Zdroj: Pixabay

Jeden z nejslavnější fotbalových klubů světa, anglický Manchester United, byl minulý pátek terčem útoku hackerů. Naštěstí to vypadá, že se nic závažného nestalo, což konec konců potvrdilo i samotné vedení klubu.

Na svých webových stránkách uvedli, že celý útok se podařilo včas zachytit a díky tomu nedošlo k ohrožení žádného z plánovaných zápasů. Dle způsobu a provedení útoku se bezpečnostní experti domnívají, že za tímto útokem stojí spíše organizovaná skupina.

„Klub učinil rychlá opatření k zabránění útoku a s odborníky pracuje na minimalizaci škod IT systému a vyšetřování incidentu.”

oficiální prohlášení klubu

Klub dále uvedl, že má velmi sofistikovaný systém, který útok hned v počátcích zaznamenala obratem se vypnul. IT specialisti klubu mají vypracovaný poměrně podrobný manuál, jak v těchto případech postupovat a také již obdobné situace několikrát simulovali. Jediné, co stále zatím není jasné je, zda se hackerům podařilo zcizit alespoň část osobní údajů fanoušků či obchodních partnerů.

Zdroj: The Sun.co.uk

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me