Kradené bitcoiny zaplatily volby prezidenta v USA

Volby v USA byly s největší pravděpodobností z části zaplaceny Bitcoiny pocházejícími ze Silk Road, což je dark webové tržiště. Při jednom ze svých zátahů FBI na doživotí odsoudila hackera, kterému bylo zabaveno přes 24 miliard korun. Tyto finance byly podle všeho použity na volbu prezidenta.

Zdroj: Pixabay

Minulý týden se podařilo prozatím neznámému hackerovi vyprázdnit jednu z nejcennějších bitcoinových peněženek, která byla vícekrát spojována se Silk Road, což je dark webové tržiště. V této peněžence byla uložena měna v neskutečné hodnotě jedné miliardy dolarů. Nyní se zjistilo, kdo byl onen neznámí hacker. Nyní se zjistilo, že novým majitelem obsahu peněženky kryptoměny je vláda USA.

Oznámilo to americké Ministerstvo spravedlnosti a zároveň jedním dechem dodalo: „“ Výnosy z trestné činnosti tímto krokem propadl a jsou nyní v držení Spojených států.“ V jednu chvíli bylo Silk Road nejznámější tržnicí své doby. Je to známé tržiště pro návykové látky a léčiva. Její začátek v roce 2011 měl však smutný konec, protože její činnost v roce 2013 ukončila FBI, která zatkla administrátora Rosse Williama Ulbricha, který vystupoval pod přezdívkou Dread Pirate Roberts.

Zdroj: Pixabay

V roce 2015 Ulbricha odsoudil soud na doživotí za praní špinavých peněz a FBI mu mimo jiné zabavila bitcoiny v hodnotě mnoha milionů dolarů. Konkrétně se jednalo o částku 69 370 bitcoinů, v přepočtu se jedná o zhruba 24 miliard korun. Tyto peníze měly být pak k dispozici vládě USA mimo jiné pro přípravu prezidentských voleb.

Zdroj: BBC.co.uk

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me