Huawei bude možná zase spolupracovat s Googlem

Nový americký prezident Joe Biden, slíbil ještě před svým vítězstvím v prezidentských volbách, že chce napravit veškeré nařízení a regulace, které zavedl jeho předchůdce během posledních čtyřech let. To je dobrá zpráva pro společnost Huawei, s kterou ukončila spolupráci společnost Google a Huawei tak přišel o celý Android.

Zdroj: Pixabay

Současný prezident Spojených států amerických, Donald Trump zavedl spoustu nařízení a regulací. Začal například proces o vystoupení ze Světové zdravotnické organizace, nechtěl spolupracovat s Unescem a také nechtěl spolupracovat s Čínou a jakoukoliv společností z Číny. Obětí se tak stala především společnost Huawei, která nemůže odebírat žádné služby od americké společnosti, především pak od Googlu.

To společnosti velice uškodilo, zejména proto, že telefon bez Googlu je žádaný akorát v domovské Číně, kde ho nikdo nepoužívá. Na našem trhu musela společnost Huawei jít s cenou znatelně dolů, aby lidé zakoupily telefon bez Androida, Gmailu, Chromu a dalšího softwarového vybavení. Mimo to chtěl Donald Trump zakázat i dodávku čipů, takže by mělo Huawei problém i s výrobou nejen telefonů, ale všech zařízení.

Zdroj: Pixabay

Nyní však Huawei dostal novou naději v podobě nového prezidenta USA. Biden, který má zaujmout místo v Bílém domě po Donaldu Trumpovi, již předeslal, že chce napravit vše, co jde. Mimo to ještě pronesl, že veškeré zbytečné zákazy a regulace vynesené Donaldem Trumpem za poslední čtyři roky budou anulovány. Trochu to bude připomínat známou pohádku, kde král pravil: „Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil.“ Zda dostojí svému slovu nebo zda to byly jenom předvolební sliby se ukáže hned na počátku jeho politického působení.

Zdroj: BusinessInsider.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV