Datová nezávislost Ruska je novým vzorem Evropy

Před nedávnem se mnoho lidí nechápavě vyjadřovali ke kroku Ruské federace, kdy chtěla osamostatnit svůj internet tak, aby byla celá federace nezávislá na jakékoliv jiné zemi. Nyní to však vypadá, že i Evropští představitelé pochopili původní záměr Rusnetu a touží po datové nezávislosti na jiných zemích.

Zdroj: Pixabay

S touto myšlenkou přišel německý ministr zdravotnictví Jens Spahn, který na úvod konference o digitalizaci, kterou pořádá sdružení Bitkom, uvedl, že Evropa nemůže být závislá na Západě, ani na Východě. Sám pak uvedl názorný příklad ze svého oboru, konkrétně chytrých náramků a hodinek.

Ty slouží převážně k monitorování zdravotního stavu a k jisté prevenci. Tyto získaná data pak putují do Číny, do USA a do dalších zemí, podle toho, která firma dané údaje zpracovává pro další marketingové účely. Jasně pak řekl, že v oblasti digitálního zdravotnictví je samozřejmě pro mezinárodní spolupráci, ale zároveň chce být datově nezávislý na okolním světě.

Německý ministr i celá řada lékařů napříč Evropou se shodují, že pozitivní věcí, kterou koronavirus přinesl je bezpochyby digitalizace zdravotnictví, kdy mnoho doktorů již nabízí například vyšetření přes videohovor. Největší posilu však vidí v postupném zapojování umělé inteligence, která má pomoci s včasným odhalením případných chorob. V praxi by tedy nešlo o obdobu Rusnetu jakožto naprosté odříznutí internetu, ale o myšlenku datové nezávislosti.

Zdroj: Bitkom.org

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV