Zdroj: Pixabay

Čína očekává pravděpodobně blízký příchod jaderného konfliktu. Vybudovala si síť tunelů dlouhou 5 000 km, ve kterých má uskladněné jaderné zbraně, aby mohli odpovědět v případě napadení země vlastním útokem. Díky důmyslnému systému tunelů a strategickému rozmístění jaderných hlavic má Čína zajištěno, aby je žádný nepřátelský útok nemohl zničit.

Jeden z vysokých důstojníků Čínské lidové armády a současný univerzitní profesor Wang Siang sueje z Univerzity Pej-chang v Pekingu potvrdil, že Čína v posledních deseti letech Čína zmnohonásobila svůj jaderný arzenál, aby dokázala čelit jakémukoliv útoku ze strany Spojených států.

Zdroj: Pixabay

Wang vyvrací i teorii o tom, že by Spojené státy dokázaly zničit jaderné zásoby Číny jediným útokem. Dle jeho slov je to doslova nesmysl, protože Čína má hlavice rozmístěné nejen na pevnině, ale pro případ, že by skutečně byly zničeny, použije ty na ponorkách v Jihočínském a Žlutém moři. Podle Wanga však nemá Čína v plánu zaútočit jako první, jde pouze o schopnost reagovat na případný útok.

Zdroj: SCMP.com