Chytré hodinky se již nevybijí, budou nabíjeny pohybem ruky

Odborníci z univerzity v Hongkongu přišly na nový způsob nabíjení chytrých hodinek. Jde o důmyslný mechanismus, který dobíjí hodinky tím, že hýbeme rukou. V budoucnu je možné takto dobíjet i mobilní telefony.

Zdroj: Android Authority

U chytrých hodinek si můžeme všimnout neustálého trendu všech výrobců, kteří se snaží vylepšovat jejich parametry a mimo jiné i výdrž. Jelikož nejde o perpetum mobile je nutné je stejně jednou za čas nabít. Nyní se ukazuje možnost, kdy vývojáři skloubili prastarou technologii samonabíjecích hodinek a moderních chytrých hodinek.

Na univerzitě v Hongkongu představili novou technologii, která umožňuje nabíjení chytrých hodinek jen díky přirozenému pohybu lidské ruky. V mechanismu samotných hodinek je vidět průlom, který se točí kolem energetického kombajnu, který má magnetické frekvenční měniče. Ti zesilují celkový výstup na 1,74 mW.

Zdroj: Android Authority

To by mělo dostačovat pro napájení hodinek, procesoru i veškerých dalších vymožeností v podobě senzorů na snímání zdraví. Je však logické, že čím více pohybu by uživatel vykonal tím více energie by hodinky vyprodukovali. Jedná se však stále jen o prototyp, ale již teď je jisté, že v budoucnu to bude toto nabíjení běžnou součástí hodinek a možná i mobilních telefonů.

Zdroj: androidauthority.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV