Google přijde o monopol, Apple představí nový vyhledávač

Společnost Google platí několik miliard za to, aby mohl na zařízeních Apple mít své programy a svůj vyhledávač. Nyní se však Apple rozhodl urychlit vývoj vlastního vyhledávače. Nikdo však neví, zda bude natolik sofistikovaný, aby se Googlu vůbec vyrovnal ani to, zda uživatelé Applu budou mít třeba na výběr.

Zdroj: Pixabay

Vyhledávání přes Google používá asi 70% uživatelů internetu. Google má tak naprostý monopol, i když existují samozřejmě i jiné vyhledávače. I toto procento však stojí Google nemalé peníze, které třeba musí zaplatit společnosti Apple, aby ve svých zařízeních podporovala a preferovala právě vyhledávání přes Google. To by se do budoucna mohlo změnit.

Mluví se o tom, že Google musí Applu platit několik miliard dolarů. Na druhou stranu zobrazováním reklamy si Google vydělá mnohonásobek, takže se mu to vlastně vyplatí. Nedávno kvůli tomu Googlu skončil i před soudem za porušení antimonopolního zákona. To se nejspíše stalo impulzem pro Apple, aby urychlil tvorbu svého vlastního vyhledávacího systému.

Zdroj: Pixabay

Na víc již v roce 2018 si Apple najal odborníka z Googlu na vyhledávač, Johna Giannadreu. Jisté náznaky vlastního vyhledávače můžeme vidět již v iOS14 nebo v Applebot, který začal prohledávat internet, aby si vytvořil jistou databázi výsledků. V praxi tak můžeme pravděpodobně již brzy čekat nový vyhledávač od Applu. Jedinou otázkou však zůstává, zda dokáže Apple vyvinout natolik robustní a sofistikovaný systém, aby na tom budoucí uživatele, kteří přejdou od Googlu, netratili.

Zdroj: androidpolice.comxda-developers.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me