Waze bude zobrazovat jízdní pruhy. Po letech se probudil a má jednu novinku za druhou.

Několik let to vypadalo, že Google nechává Waze ležet víceméně ladem jen se základními aktualizacemi. Nyní jakoby se snažil dohnat veškerou konkurenci vydává jednu novinku za druhou. Poslední z řady novinek je zobrazování jízdních pruhů, které mají Mapy.cz již mnoho let.

Zdroj: Pixabay

Před pár dny se uskutečnil historicky první globální virtuální event Waze on, kde byly představeny novinky týkající se navigační aplikace Waze. O první z řadě novinek jsme vás již informovali, týká se možnosti odeslat naplánovanou trasu z počítače do mobilu. Další novinkou je velice oblíbená funkce z konkurenční aplikace Mapy.cz. Jedná se o navigování do jízdních pruhů.

Ve skutečnosti nejde ani tak o novinku, jako spíše pozdní dohánění ostatních aplikací, ale fungování je dle očekávání, tzn. v určité vzdálenosti před křižovatkou se vám zkrátka vysune lišta, která vás upozorní, ve kterém pruhu se máte držet. Někteří však namítají, že jim tato lišta zabere téměř celou obrazovku a oni de facto nevidí na mapě, kam jedou.

Poslední novinkou pak je doporučování vhodných cílů. Stejně jako ostatní nástroje Google, bude i ve Waze působit umělá inteligence, která na základě zkušenosti a analýzy vašeho chování doporučí návrh na další cestu. Mimo tyto hlavní vylepšení dostal Waze i řadu menších jako přesnější čas příjezdu, přesnější zobrazování dopravních komplikací, apod.

Zdroj: Medium.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV