Chcete jet se mnou, úsměv prosím! Uber zavádí povinné selfie.

Uber zavádí povinnost vyfotit se s rouškou v rámci svých bezpečnostních opatření. Tato povinnost platí nejen pro některé cestující, ale také pro samotné řidiče, kteří se bez tohoto ověření nedostanou ani do mobilní aplikace. Uber však dodává, že aplikace ověřuje jen objekt nasazený na obličeji a s biometrickými údaji již dál nepracuje.

Zdroj: Pixabay

Většina společností v dnešní době utrpěla nějakou újmu vzhledem ke koronavirové pandemii. Mnoho z nich se poučilo a snaží se zavádět všemožné bezpečnostní a hygienická opatření. Jednou z takovýchto společností je i alternativní taxislužba Uber, která po svých zákaznicích požaduje, aby si vyfotili selfie, jak důkaz, že mají v Uberu nasazenou roušku. Mobilní aplikace by však měla detekovat jen objekt na obličeji a nezpracovávat žádné další biometrické údaje.

Podobné opatření připravila i pro své řidiče a kurýry, kteří se bez selfie svého obličeje s nasazenou rouškou nedostanou ani do mobilní aplikace. Během posledních měsíců tak poslalo seflie na 3,5 milionu řidičů, kteří dohromady žádali o více než 100 milionů ověření.

„Věříme, že odpovědnost by měla vzájemná,“

Sachin Kansal, šéf bezpečnosti Uberu.

Podmínka vyfocení selfie nebude vyžadována na každém klientovi, ale náhodně nebo pokud řidič daného klienta nahlásí. Dále Uber ustanovil, že pokud jedna ze stran, tzn. řidič či klient, nebude splňovat podmínku s nasazenou rouškou, mohou zdarma a bez dalších poplatků celou jízdu zrušit.

V tuto chvíli je tato podmínka zavedena jen v Americe, ale v nejbližší době se bude rozšiřovat i do dalších zemí. Bohužel tato služba ukončila nedávno své působení u nás v České republice, protože podle slov vedení společnosti nedokázala dosáhnout plánovaného tržního podílu. U nás tak zůstává pouze v podobě klasických přepravních služeb.

Zdroj: The Verge.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me