Ruský hacker nabídl milion dolarů za nainstalování viru do sítě Tesly.

Během srpna kontaktoval ruský hacker jednoho ze zaměstnanců Tesly, kteří mají na starosti počítačovou síť. Zaměstnanec však byl loajální a včas upozornil zaměstnavatele i FBI. Další schůzky již byly monitorovány a nyní již hacker čeká na rozsudek.

Zdroj: Pixabay

V nedávné době byl zaznamenán hackerský útok na společnost Tesla, potvrdil to její generální ředitel Elon Musk. Útok přišel ze strany ruského hackera, který nabízel zaměstnanci, který má na starosti správu počítačové sítě, milion dolarů, pokud zradí Teslu a do interního systému nainstalují virus.

Tento zaměstnanec má podle dostupných informací pracovat v továrně umístěné ve městě Sparks v Nevadě. Zaměstnanec byl však loajální a danou sumu údajně nepřijal. Ruský hacker, sedmadvacetiletý Jegor Igorevič Krjučkov, byl 22. srpna dopaden ještě na území Spojených států Amerických, protože zde byl oficiálně jako turista.

Oficiální vyjádření Tesla neposkytla, ale Elon Musk v jednom svém komentáři na Twitteru ocenil svého zaměstnance a prozradil, že útok byl velmi vážný. Dle informací od amerických úřadů měl ruský hacker kontaktovat zaměstnance přes aplikaci WhatsApp. Zpočátku prý hacker psal, že se chce na své dovolené potkat s někým z Tesly.

Zdroj: Fortune.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV