IT pro Tebe

Facebook nastaví od září nový vzhled všem. Bez výjimky a bez návratu! Co si o tom myslíte vy?

Společnost Facebook disponovala téměř stejným vzhledem a layoutem již od svého založení. Proto se rozhodla všem uživatelům aktivovat nový vzhled své webové aplikace s možností výběru tmavého a světlého režimu. Podle mnohých názorů je tento vzhled modernější, čistší a propracovanější.

Zdroj: Pixabay

Facebook měl prakticky od svého vzniku stále stejný vzhled, proto se v loňském roce během vývojářské konference, kterou pořádal, rozhodl veřejně oznámit, že celý layout překope od základu. Od té doby jsme měli možnost pozorovat různé změny v jeho mobilních aplikacích jak pro OS Android, tak pro iOS. Nicméně vzhled desktopové verze byl stále beze změn.

Před nějakou dobou však Facebook nabídl možnost přepnout do nového tmavého režimu s tím, že ubezpečil své uživatele, že si to můžou kdykoliv přepnout zase zpět. Mnoho uživatelů tak nový design uvítalo, protože je čistší a intuitivnější. Mezitím Facebook dodělal vše potřebné a oznámil, že nový layout a design budou mít od tohoto září všichni uživatelé. Tento krok bude nevratný a definitivní, takže v tomto případě již nebude cesty zpět k starému vzhledu.

Je již předem jisté, že některým uživatelům se nový layout nebude líbit, protože zkrátka v tom starém věděli, kde co mají hledat a v tom novém mohou být zpočátku lehce ztraceni. Každý si navíc může vybrat, zda preferuje bílý nebo tmavý režim. Nový layout postihl snad všechny části Facebooku, a to včetně chatu, který nově vypadá spíše jako mobilní aplikace Messenger, takže se vám otevírají bubliny s probíhajícími chaty. Obecně lze konstatovat, že celý web je daleko uhlazenější a po nějakém čase si jistě zvyknout i jeho kritici.

Zdroj: The Verge

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

5 názorů na “Facebook nastaví od září nový vzhled všem. Bez výjimky a bez návratu! Co si o tom myslíte vy?”

  1. František Mlejnek

    Je to velmi nepříjemné, nemám-li být sprostý, jak by si zasloužilo. Máte asi pravdu v tom, že FB pro Windows se přiblížil FB v Androidu, s nímž jsem se ani za tři roky neskamarádil, protože než v mobilu něco najdu, trvá mi to třeba pět i více minut. Především – zbytečně velké okno pro zprávy, zbytečné přepínání na napsání zprávy. Pokud mi někdo pošle, abych si s ním zahrál hru, tak při vyskočení se mi to dostane na debilní stránku s nabídkou dalších her, což mi je přímo odporné, protože počítač by rozhodně neměl sloužit ke hraní her, jak to vidíme u mladé generace. Hledání připojených kamarádů (Kontaktů) taky není vidět na první pohled, stejně tak přehled o tom, které zprávy jsem si už přečetlů a které nikoliv. Vede to jedině k tomu, že pobyt na FB omezuji. Prostě to není vůbec uživatelsky”přítulné”, spíš se mi zdá, že to víc slouží k nenáviděným komerčním účelům (holt žijeme v odporném kapitalismu, že ano), protože – na co ta ikonka na nabídku Zboží. Takový FB prostě ne, ne, ne.

Diskuze