Facebook nabídne ve své appce tmavý režim – zde je návod

Společnost Facebook konečně, jako jedna z posledních populárních aplikací, nabídne pro své uživatele tmavý režim, který se zejména v posledních letech stává stále více populárnější.

Zdroj: Pixabay

Facebook je nejpopulárnější sociální sítí na světě, i když začíná být někdy vytlačována aplikacemi jako je Instagram či Tik Tok, čili aplikacemi zaměřenými převážně na sdílení fotografií a videí. Hlavním důvodem pravděpodobně je způsob zobrazování multimediálního obsahu, který v případě Facebooku není vždy ideálně optimalizován.

Nyní se však společnost Facebook rozhodla zapracovat i na své appce, ve které bude nově nabízet všeobecně populární tmavý režim, jak vyplývá z webu xda-developers.com. Z celé řady populárních aplikací se tak Facebook stal jednou z posledních, které tuto alternativu umožnily.

Prozatím se tmavý režim objevil jen i některých uživatelů s iOS 14. Do budoucna však bude tato možnost na všech zařízeních a dokonce i na OS Android. Pokud si však chcete navolit defaultně tmavý režim ve všech aplikacích, můžete tak učinit dle výše uvedeného video návodu. Jednoduše stačí si ve vašem zařízení aktivovat vývojářský režim a následně aktivovat tmavý režim napříč aplikacemi, tzv. „Force Dark Mode“. Tento režim je populární především proto, že do často unavených očí nesvítí ostré bílý pozadí.

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV