Donald Trump chce být na Mount Rushmore. Guvernérka mu nabídla vlastní skálu. Vznikne Mount Trump?

Americký prezident Donald Trump se rozhodl, že chce mít na slavné Mount Rushmore svou vlastní hlavu hned vedle Washingtona. Podle guvernérky Jižní Dakoty je však i jiné možné řešení v podobě vlastní skály, jakési Mount Trump.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Kdo by neznal slavné sousoší amerických prezidentů Washingtona, Jeffersona, Roosvelta a Lincolna v Mount Rushmore, které se nachází poblíž amerického města Keyston v Jižní Dakotě. Tento americký unikát byl postaven v letech od 1927 do 1941. Nyní však kolem je kolem Mount Rushmore pozdvižením, protože prezident Trump by se rád nechal zvěčnit vedle těchto velikánů.

Již minulý rok kontaktoval podle  The New York Times Bílý dům kancelář guvernérku Jižní Dakoty, republikánku Kristi Noemovou, zda je možné přidávat do Mount Rushmore další tváře. Guvernérka však není překvapená, protože poprvé vznesl americký prezident Trump dotaz na Mount Rushmore a přidání nové hlavy během prvního setkání v Oválné pracovně.

Na počátku července tohoto roku navštívil prezident Donald Trump tento monument na Den nezávislosti, kde měla guvernérka dlouhý projev, během kterého předala přes metr velký model Mount Rushmore doplnění o Trumpův obličej. Přidání nové hlavy do Mount Rushmore však není možný kvůli nestabilnímu povrchu. Noemová však Trumpovi řekla, že existují i další možnosti a prohlásila: „Pojďte si vybrat svou skálu.“ Do budoucna se tedy můžeme těšit na Mount Trump.

Zdroj: BusinessInsider.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me