CCleaner vám může zahltit počítač nechtěnými aplikacemi třetích stran

Společnost Microsoft označila CCleaner, známý čistič nepotřebných věcí, jako potencionálně nechtěný software. Nelibí se mu, že vnucuje uživatelům aplikace třetích stran, které mohou ovlivnit chod operačního systému.

Zdroj: Pixabay

Snad každý uživatel počítače postupem času narazí na to, že začíná být zahlcený a zpomalený. V zápalu snahy ho vyčistit pak hledá nejlepší a nejjednodušší způsob. Většina z nich tak sáhne po známé aplikaci Ccleaner, který dokáže vyčistit váš operační systém od všeho nepotřebného softwaru a všeho, co vyhodnotí jako zbytečné.

Nyní Windows Defender označil tuto aplikaci jako „potencionáně nechtěnou.“ V praxi to znamená, že je označen jako PUA (Potentially Unwanted Application), a Microsoftu z nějakého důvodu nevyhovuje a ve svém operačním systému je nechce, avšak nedá se tato aplikace označit jako malware.

Ve skutečnosti však nejde o Ccleaner jako takový, ale o aplikace třetích stran, které free verze Ccleaneru nabízí a které ani nepochází z dílny tvůrce Ccleaneru, společnosti Piriform. Tyto aplikace třetích stran pocházejí po většinou od Avastu, který v roce 2007 Ccleaner koupil.

Dle vyjádření Microsoftu jsou tak samotné aplikace v pořádku, ale není vyhovující způsob jejich nabízení. Neznalý uživatel si tak může do svého počítače nainstalovat nechtěně řadu dalších programů a aplikací, které mohou ovlivnit chod operačního systému. Na Ccleaner je Microsoft opatrný, protože již v minulosti bylo několik afér, kdy unikla osobní data uživatelů nebo kdy CCLeaner samovolně instaloval další aktualizace i přes zákaz v nastavení. Proto je jistě dobře mít se na pozoru, v tom se musí s Microsoftem souhlasit.

Zdroj: HotHardware.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me