Láska přes internet? Což takhle svatba přes internet v New Yorku?

Guvernén jednoho s nejlidnatějších měst světa nabízí snoubencům možnost být oddáni pomocí videokonference spolu s pověřeným úředníkem. Celé video pak může být živě stramováno na internetu, takže počet účastníků svatby bude neomezený.

Zdroj: DreamsTime

Koronavirus přišel poměrně z nenadání a nikdo ho ani nečekal. Mnoha lidem tak přerušil plány na dovolenou, na oslavy nebo i na takové události, jakými jsou svatby. U nás v České republice již bude povoleno oddávat avšak stále v omezeném režimu, to znamená, že počet účastníků nesmí překročit 10 lidí.

V New Yorku se s tím vypořádali po svém a nutno uznat, celkem efektivně. Pružně zareagovali na pandemii COVID-19 tím, že guvernér Andrew Cuomo povolil obyvatelům svého státu být oddání on-line. Svatba tak bude vypadat jako konferenční videohovor, který se může dál streamovat, takže ho může sledovat živě neomezený počet příbuzných.

Zdroj: Ytimg

Jedinou překážkou tak může být pouze úředník, který není ochotný vyhovět tomuto nezvyklému požadavku. Živě streamovat svatbu, na které je jen nejužší rodina by konec konců bylo i řešení, které by pomohlo v našich podmínkách.

Toto nové opatření tak alespoň trochu uvolní režim v jednom z nejlidnatějších měst na světě, kde až doposud byly veškeré svatební obřady zcela zakázány. Pokud si však budou chtít snoubenci říci své „ano“ za fyzické přítomnosti všech přátel z očí do očí, budou si muset ještě nějakou dobu počkat. Současná situace totiž brzkému uvolnění příliš nenasvědčuje.

Zdroj: Engadget

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV