Kryptoměny končí, podle ekonoma přežije možná bitcoin

Krytpoměny zaznamenaly v minulém roce svůj maximální vrchol, který se jim již nepodařilo zopakovat. Zároveň stále panují rozporuplné názory na samotnou existenci a smysl kryptoměn. Protože dle jedné skupiny jsou naprosto zbytečné a neužitečné a pouze spotřebovávají energii a mají špatný vliv na životní prostředí.

Read More »

Notoricky známý ransomwarový gang Conti skončil. „Podnikání“ mu zatrhly sankce na Rusko

Válka na Ukrajině může mít překvapivě dopad na celou řadu nesouvisejících oblastí. A to i na hackerské gangy. Nedávno svoji činnost například byla nucena ukončit skupina velmi úspěšných ruských ransomwarových útočníků. Zločincům ve skupině známé jako Conti totiž utnuly plány v „podnikání“ formou vydírání uvalené mezinárodní sankce.

Read More »

Energetická bezpečnost je jednou z hlavních priorit českého předsednictví v Radě EU

Vláda včera představila své priority pro předsednictví v Radě EU. Zaměří na otázky energetické bezpečnosti EU a na urychlenou implementaci REPowerEU, jehož významnou součástí je diverzifikace zdrojů včetně logistického zajištění, energetických úspor a zrychlení přechodu na nízkoemisní a obnovitelné zdroje energie. Zároveň se bude soustředit na implementaci vhodné kombinace nástrojů, které sníží negativní sociální a ekonomické dopady již dnes vysokých cen energií.

Read More »

ARCHIV
Follow Me