Zdroj: Pixabay
Největší problém kterému Honor čelil byla trvalá nedostupnost technických prvků a to jmenovitě služeb od Googlu, který přerušil podporu pro Huawei v minulém roce kvůli podezření na špionáž ve Spojených Státech skrz své technologie.
Zařízení Honoru se často spoléhají na technologie od Huawei, takže jejich divize byla znevýhodněna stejně, jako jeho mateřská firma. Sankce uvalené na Huawei mu zakazovali obchodovat s americkými firmami. Pod novým vlastnictvím by měl mít Honor větší flexibilitu a potenciálně znovu začít implementovat služby od Googlu.
Zdroj: Pixabay
Huawei uvádí, že nebude v žádné nové společnosti Honor vlastnit akcie a nebude se na řízení Honoru jakkoliv podílet. Tuto společnost bude vlastnit nově vytvořená společnost Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. , sdružení zcela státní čínské firmy Shenzhen Smart City Technology Development Group a více než 30 prodejců značky Honor.
Předem se spekulovalo o kupcích jak Xiaomi nebo TCL. Ti se ale nakonec nepotvrdili. Podmínky prodeje nebyly zveřejněny. Podle agentury Reuters by prodej Honoru mohl dosáhnout 15.2 miliardy dolarů. Stal by se tak jedním z největších prodejů všech dob. Během posledních let se Honor vyvinul do značky, která vyexpeduje 70 milionů kusů ročně a je na špičce v mnoha zemích, například v Rusku nebo České republice.
Zdroj: The Verge.com, Equalocean.com