V roce 2028 bude na Měsíci 4G mobilní internet od společnosti Nokia

Společnost Nokia vyhrála výběrové řízení NASA a bude zajišťovat zasíťování naší oběžnice, Měsíce, mobilním 4G internetem, aby mohli astronauti efektivně komunikovat jak mezi sebou, tak s operátory na Zemi.

Zdroj: Pixabay

Na Měsíci v současné době život není a již je to více jak 50 let, co zde byl člověk. Americká NASA však plánuje, že se v roce 2024 na Měsíc vrátí na týdenní pobyt člověk s tím, že v již v roce 2028 zde měla být vybudována vědecká základna k trvalému osídlení astronauty. K budování základny pak chce využít vědomosti a poznatky nabyté při pobytu astronautů na ISS.

Jednou z klíčových vlastností nového vědeckého centra je možnost komunikace. V této oblasti bylo provedeno rozsáhlé výběrové řízení, ze kterého vzešla jako vítěz společnost Nokia. Jejím primárním úkolem bude zajistit, aby byl Měsíc pokrytý 4G mobilním internetem. Pro tento účel NASA vyhradila v přepočtu 330 milionů korun.

Nokia uvedla, že pro instalaci technologie zajišťující internet využije vozítka Audi a pravděpodobně bude využita i technologie od společnosti Vodafone. Počátek celého zasíťování má být v místě, kde na Měsíci přistálo Apollo 17. Společnost Nokia se na tento projekt připravuje již delší dobu a v souvislosti s tím musí řešit i několik technických problémů. Termín instalace by ale, podle předběžných zpráv, měla společnost Nokia stihnout.

Zdroj: xda-developers.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me