Foto: poskytnuto společností Huawei, se souhlasem společnosti

Měří srdeční funkce i kvalitu spánku

Návštěva lékaře je pro mnoho lidí nepříjemnou nutností. Odběry, injekce, měření tlaku, to všechno jsou strašáci, kterým se však není dobré vyhýbat. V dnešní době je však možné sledovat své zdraví a správnou funkci těla z pohodlí domova v reálném čase, a to pomocí chytrých hodinek. S cílem poskytnout uživatelům ty nejlepší zdravotní funkce a údaje pracuje Huawei na neustálém zlepšování a vývoji vlastních technologií. Novinka Huawei Watch GT 4 disponuje nejnovější verzí funkce TruSeenTM 5.5+, která zahrnuje vícekanálový algoritmus pro vylepšení signálu. Díky tomu získávají uživatelé o 30 % přesnější údaje o svém srdečním zdraví. Tato funkce umožňuje například měření srdečního tepu, okysličení krve či EKG. 

Novinka přichází také s vylepšeným TruSleepTM 3.0, který uživatelům poskytuje lepší povědomí o spánkových cyklech a spolu s funkcí monitoringu spánku jim dopomáhá k úpravě jejich spánkových návyků. To zahrnuje i funkci Sleep Breathing Awareness která snímá nepravidelnosti dýchání během noci. Watch GT 4 také vynikají vylepšenou správou menstruačního cyklu 3.0, která analyzuje a snímá fyziologické ukazatele uživatele, jako je tepová frekvence během spánku, tělesná teplota, frekvence dýchání a další, aby bylo možné předpovídat menstruační cyklus. Tato technologie dosahuje v predikcích prvních menstruačních dnů o 15 % větší přesnosti než běžné chytré hodinky )

 

Asistent, který je vždy po ruce

Chytré hodinky výrazně zlepšují pohodlí uživatele díky chytrým funkcím, jako je příjem zpráv a rychlé zasílání odpovědí, příjem hovorů či povolení třetích stran pro přístup k hudbě, navigaci a dalším. Ještě důležitější je, že chytré hodinky Huawei Watch GT 4 poskytují uživatelům až 2týdenní výdrž baterie, čímž překonávají mnoho běžných chytrých hodinek. Díky hodinkám tak budete neustále v obraze, bez toho, aniž byste museli mít telefon v ruce. Když vám dorazí nová zpráva, nový e-mail či zavolá kolega, hodinky vás ihned upozorní. 

Huawei Watch GT 4 lze navíc spárovat se zařízeními iOS i Android, takže si je mohou dovolit uživatelé všech telefonů běžících na těchto operačních systémech. Zároveň zajišťují, že vaše data jsou vždy chráněná, což uživatelům dává pocit jistoty. Telefon si klidně můžete nechat na stole při uklízení, v kabelce při práci nebo v kapse při tréninku. Téměř vše zvládnete ovládat a sledovat na svém zápěstí a mít tak volné ruce pro důležitější činnosti.

 

Designový doplněk, se kterým zazáříte

Chytré hodinky si mnoho lidí spojuje se sportovním designem, který není příliš estetický. Nové chytré hodinky Huawei Watch GT 4 představují odvážný krok vpřed v oblasti módy a přichází s vynalézavými a stylovými prvky. Na první pohled totiž působí jako klasické luxusní hodinky. Navíc je pořídíte hned ve dvou velikostech – 46 mm v nápaditém osmihranném designu se silným a robustním zevnějškem a 41 mm v elegantním a minimalistickém designu připomínající luxusní šperk. 

Hodinky Huawei Watch GT 4 vynikají především svou nadčasovostí, díky čemuž se hodí k různým stylům, osobnostem či příležitostem. Dostupné jsou celkem v 7 barevných variantách. Nadšenci do robustnějších hodinek si mohou k 46 mm ciferníku vybrat nadčasový ocelový či hnědý kožený řemínkem. Na výběr mají i stylový model Rainforest v zelené barvě či klasický černý gumový řemínek. Menší model hodinek s velikostí ciferníku 41 mm, který je určený spíše na dámské zápěstí, nabízí dvoubarevný řemínek Piano Key, elegantní zlatý milánský náramek nebo klasický bílý kožený řemínek. Každý uživatel si najde to své, přesně podle svého stylu. Navíc si může hodinky dále personalizovat, například změnou ciferníku. Na výběr jich je z více než 25 000 a jsou volně dostupné v galerii.

Až 100 sportovních režimů, které vás nenechají lenošit

Snad každý má někdy problémy s motivací. Chytré hodinky jsou ale dobrým stimulátorem k pohybu, protože posílají upozornění, abyste se více hýbali či se protáhli během dlouhého sezení. Navíc hodinky Huawei Watch GT 4 posouvají zážitek ze sportování na novou úroveň a představují uživatelům nové funkce, které je budou motivovat k ještě lepším výsledkům. Hodinky disponují vylepšenou funkci Activity Rings, která uživatelům zobrazuje denní statistiky jako jsou spálené kalorie, délka cvičení či aktivita ve stoje. Díky tomu mají dokonalý přehled o svých denních aktivitách. Funkce navíc disponuje medailovým systém, který uživatele oceňuje za dosažení nových sportovních milníků a rekordů. To uživatele motivuje k uzavření všech tří každodenních kroužků. Kromě toho mají přístup k více než 100 sportovním režimům, včetně populárních sportů jako je Padel a dokonce i E-sports.

Na Huawei Watch GT 4 nedá dopustit ani mezinárodně uznávaná módní ikona a fitness trenérka Pamela Reif. Ta je využívá nejen během svých tréninků, ale také během svých každodenních činností. Hodinky ji pomáhají ve zvýšení efektivity, k lepšímu pochopení zdravotního stavu, ale i v podtržení osobního stylu. 

Kalorický příjem vždy pod kontrolou

Sledovat svůj denní příjem kalorií a to, zda se stravujete zdravě a vyváženě, není lehký úkol. Proto jsou Huawei Watch GT 4 prvními chytrými hodinkami společnosti Huawei, které představují funkci pro správu kalorií s názvem Stay Fit. Funkce využívá zdravotní údaje v reálném čase, čímž uživatelům pomáhá zvládat jejich kalorický příjem a poskytuje jim doporučení, která jsou na míru přizpůsobená jejich potřebám. Uživatelé si jednoduše nastaví své cíle, zda chtějí nabírat či hubnout, jakou mají aktuální váhu a jaká je jejich výška, hodinky poté dle zadaných údajů připraví kalorický plán přímo na míru. Uživatel si pak pouze zapisuje, co daný den snědl. Watch GT 4 jsou tak výborným pomocníkem v dodržování zdravé stravy. 

Hodinky jsou již dostupné na českém trhu a startují na ceně 5 999 Kč. Do 15. října k nim navíc dostanete jako dárek sluchátka FreeBuds SE 2.