Novou příchuť Coca-Coly vymyslela umělá inteligence. Jak chutná?

Umělá inteligence se stává klíčovým prvkem v mnoha odvětvích, a v poslední době již nedělá výjimku ani svět oblíbených osvěžujících nápojů. Coca-Cola, známá po celém světě svými ikonickými nápoji, nás překvapila zcela novým přístupem k inovaci. Společnost nedávno uvedla na trh novou příchuť nápoje s názvem Y3000, která byla vytvořena ve spolupráci s umělou inteligencí. Tato novinka je označována jako „soda z budoucnosti“ a je momentálně k dispozici v omezeném množství.

Foto: Freepik

Jednoznačně, jméno Y3000 evokuje dojem futuristického nápoje, možná až tak futuristického, že by mohlo připomínat něco z sci-fi filmu, jako je Skynet z Terminátora. Coca-Cola však zatím neposkytla podrobnosti o tom, jak tato nová příchuť vlastně chutná. První dojmy od testerů však popisují Y3000 jako nápoj, který připomíná malinovou kaši. To je zcela neobvyklý a nečekaný zážitek pro fanoušky tradiční Coca-Coly.

Způsob, jakým Coca-Cola vytvořila tuto novou příchuť, je fascinující. Výzkumníci společnosti začali tím, že sbírali chuťové preference od spotřebitelů a zkoumali trendy, aby získali náhled na to, jak by „budoucí chuť“ mohla vypadat. Poté tato data byla zpracována prostřednictvím vlastního systému umělé inteligence, který pomohl vytvořit unikátní profil chuti. Výsledkem byla nová nápojová příchuť, která je jakousi dětskou verzí oblíbené klasiky.

Foto: Freepik

Coca-Cola však nekončí pouze u nové příchuti. Společnost také svěřila umělé inteligenci úkol navrhnout design plechovky pro tuto novou variantu nápoje. Výsledný design je zcela v souladu s futuristickým konceptem a připomíná nám platformy pro generování obrazů, jako jsou Dall-E nebo Midjourney. A aby toho nebylo málo, Coca-Cola představuje i tradiční lahve naplněné touto futuristickou tekutinou.

Y3000 je prezentována jako omezená edice, ale společnost zatím nezveřejnila podrobnosti o tom, kdy by mohla být stažena z trhu, přičemž se přidá k dalším futuristickým pokusům v oblasti potravin, jako jsou zmražená sušená mražená zmrzlina Dippin‘ Dots nebo kontroverzní průhledná Crystal Pepsi. Avšak Coca-Cola již oznámila další plány, které zahrnují spolupráci s luxusní streetwear značkou Ambush. Tímto partnerstvím plánuje společnost vydání kolekce oblečení inspirované právě touto novou příchutí Y3000, což dává celému projektu ještě více záhadného puncu.

Zda se Y3000 stane dalším hitem z řady Coca-Cola, nebo zůstane pouze krátkodobým experimentem, zůstává otázkou. Jedno je však jisté: Coca-Cola opět dokázala, že je připravena experimentovat a inovovat s cílem překvapit své zákazníky. Soda vytvořená umělou inteligencí může chutnat jako marketing, ale zároveň nám připomíná, že budoucnost nápojů může být mnohem zajímavější, než jsme si kdy představovali.

Zdroj: Engadget.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV