Foto: Freepik

Co je to LinkedIn?

LinkedIn je jednou z nejpopulárnějších profesních sociálních sítí na světě. Byl založen v roce 2002 a od té doby se stal nezbytným nástrojem pro profesionály z různých oblastí a průmyslových odvětví. LinkedIn umožňuje uživatelům vytvářet a spravovat svůj profesní profil, navazovat kontakty s lidmi v jejich oboru, sdílet informace a získávat pracovní příležitosti.

Jak vytvořit profil na LinkedIn

Začátek s LinkedInem začíná vytvořením osobního profilu. Uživatelé by měli nahrát svou fotku, přidat své základní informace, včetně pracovního zkušenosti a vzdělání, a napsat stručný profesní úvodní text. Klíčem k úspěšnému profilu je prezentace svých dovedností, zkušeností a profesních cílů.

Placené členství na LinkedIn

LinkedIn nabízí bezplatné a placené členství. Placené členství umožňuje uživatelům využívat pokročilé funkce, jako je rozšířený přístup k profilům, vylepšená komunikace s kontakty, možnost vidět, kdo viděl jejich profil, a další výhody.

LinkedIn je silným nástrojem pro budování kariéry a profesního rozvoje. Pomáhá uživatelům navazovat spojení, získávat nové dovednosti a dozvídat se o aktuálních trendech v jejich oboru. Je to nejen místo pro hledání pracovních příležitostí, ale také pro budování profesního jména a vlivu. Pro ty, kteří se zajímají o svou kariéru a profesní růst, je LinkedIn neocenitelným nástrojem.

Foto: Freepik

Jak funguje LinkedIn?

 1. Vytvoření profilu: Prvním krokem je vytvoření svého profesního profilu. To zahrnuje nahrání fotky, vyplnění základních informací o vašem vzdělání, pracovním zkušenostech a dovednostech.

 2. Síťování: LinkedIn se vyznačuje svým konceptem „síťování“. To znamená navazování spojení s dalšími uživateli. Tato spojení mohou být bývalí nebo současní kolegové, spolužáci, klienti, partneři nebo jakákoli jiná profesní kontaktní osoba. Síťování vám umožní budovat rozsáhlou síť profesionálních kontaktů, což může být velmi užitečné při hledání pracovních příležitostí nebo řešení profesních problémů.

 3. Sdílení obsahu: LinkedIn není jen o vytváření profilů a síťování; umožňuje také sdílet obsah a informace spojené s vaším oborem. Uživatelé mohou publikovat články, sdílet novinky, komentovat příspěvky jiných uživatelů a zapojovat se do diskusí o tématech, která je zajímají. To vše pomáhá zvýšit viditelnost uživatele a rozšířit jeho profesní vliv.

 4. Hledání pracovních příležitostí: LinkedIn je také významným zdrojem pracovních příležitostí. Mnoho firem používá tuto platformu k hledání nových zaměstnanců, a naopak, profesionálové mohou prozkoumávat pracovní nabídky a příležitosti v různých společnostech. Uživatelé mohou také sledovat společnosti, které je zajímají, a získávat informace o jejich činnosti a kultuře.

 5. Učení a rozvoj: Na LinkedIn Learning můžete nalézt kurzy a školení, která vám pomohou rozvíjet vaše dovednosti a znalosti.

 6. Podnikání: Pokud jste podnikatel, LinkedIn vám umožňuje prezentovat vaši firmu, hledat klienty a navazovat obchodní kontakty.

Jak využít LinkedIn ve svůj prospěch?

 1. Kompletní profil: Vytvořte si detailní a profesionální profil. Zahrňte své zkušenosti, dovednosti, vzdělání a relevantní fotografii.

 2. Síťování: Propojte se s lidmi, které znáte, a aktivně hledejte nové kontakty ve vašem odvětví.

 3. Aktivita na LinkedIn: Pravidelně sdílejte obsah, který je relevantní pro vaše profesní zájmy. To zahrnuje články, příspěvky, komentáře a reakce.

 4. Získávání doporučení: Požádejte své kolegy a nadřízené o doporučení na vašem profilu. To pomůže zvýšit vaši důvěryhodnost.

 5. Hledání pracovních příležitostí: Použijte funkci „Práce“ k prohlížení pracovních inzerátů a aktivně hledejte příležitosti, které vás zajímají.

 6. Aktualizace profilu: Udržujte svůj profil aktuální a přidávejte nové zkušenosti a dovednosti, které získáváte.

 7. Odborný rozvoj: Využijte LinkedIn Learning k rozvoji nových dovedností a znalostí.

 8. Zapojení se ve skupinách: Zapojte se do profesních skupin a diskuzí, kde můžete sdílet své znalosti a učit se od ostatních.

 9. Pravidelná komunikace: Udržujte komunikaci s vašimi kontakty, buďte ochotni pomáhat a sdílet informace.

LinkedIn je mohutný nástroj pro budování vaší profesní kariéry a sítě kontaktů. Důležité je být aktivní, pravidelně aktualizovat svůj profil a zapojovat se do komunity. S LinkedInem můžete získat nové pracovní příležitosti, zlepšit své dovednosti a rozvíjet svou profesní kariéru.

Zdroj: BusinessNewsDaily.com (odkaz), linkedin.com