Na konci roku převede potají T-Mobile všechny zákazníky na nové a dražší tarify

T-Mobile patří mezi největší mobilní operátory u nás a má také velkou uživatelskou základnu. Dnes však představil T-Mobile nové tarify, ve kterých se snaží uživatele nalákat na nový rychlý 5G internet. Problém však je, že na tyto tarify budou dříve či později převedeni i stávající zákazníci.

Foto: Pixabay

Není ale určitě žádným překvapením, že ceny tarifů jsou o něco vyšší, než byli zákazníci doposud zvyklí nebo jsou ve stejné cenové výši, ale nabízejí méně služeb či nižší datový limit. Až do minulého týdne postupoval T-Mobile vždy tak, že zákazníci měli takovou smlouvu, jakou si sjednali po mnoho let.

Nyní však T-Mobile zavádí praxi, že při představení nových tarifů se musí automaticky převést i starší tarify na ty nové. V praxi tak existovali na našem trhu i tisíce různých individuálních tarifů a nabídek. To byl i důvod, proč platnost starých tarifů končí na konci tohoto roku.

T-Mobile se rozhodl, že všichni zákazníci, kterých se to bude týkat, budou informováni prostřednictvím SMS nebo ve svém vyúčtování. Při troše nepozornosti se ale jednoduše může stát, že po novém roce vám bude chodit o mnoho dražší vyúčtování. Dokonce by každý zákazník měl mít možnost zobrazit si na webové stránce porovnání stávajícího a nového tarifu.

Zdražení se pak pohybuje i některých tarifů v řádech desítek korun, u jiných je samozřejmě větší. Zvláště u těch, kteří měli vysoké individuální slevy, které se v minulosti s oblibou rozdávaly. V několika málo případech prý hrozí i drobné úspory. Pravdou ale zůstává, že místo například 8 GB datového limitu, budete mít třeba 7 GB, ale zároveň i službu „pořád online“, která zajistí, že budete stále mít k dispozici data, i když velice pomalá.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV