Foto: Pixabay

Tablet spadá do ekonomické skupiny, takže rozhodně necílí na náročného uživatele, ale spíše na uživatele, který potřebuje tablet k denní potřebě a pro zábavu. V testované konfiguraci měl tablet operační paměť 4 GB a interní paměť 64 GB. Naštěstí nejde o zařízení z dílny Applu, takže si můžete interní paměť rozšířit o paměťovou kartu.

VZHLED

Po svém obvodu je tablet vybaven klasickou směsicí portů a tlačítek, mezi kterými rozhodně nechybí USB-C, slot pro SD kartu nebo port 3,5 mm jack pro sluchátka. Svými rozměry je kompaktní, takže se vejde do jakékoliv tašky a kabelky, a to i díky své váze, která nepřesáhne půl kilogramu.

Zajímavé je, že se Lenovu podařilo dosáhnout takto nízké váhy, i když je tablet kovový. Díky tomu také samozřejmě sedne bezvadně do ruky a příjemně se drží. Kombinují se zde pocit robustnosti a bytelnosti s lehkým zařízením. Tablet má úzké rámečky a celkově se dá říci, že se jedná o minimalistický design.

Displej

Jako obrazovka tu slouží 10,3″ IPS LCD displeje s Full HD, který má standardní poměr stran 16:10 a jemnost obrazu 220 ppi. Podání barev i světelnost displeje je v dané kategorii nadprůměrná a bohatě dostačuje pro běžné sledování filmů a hraní her. I tak si můžete v nastavení upravit režim barev.

Co hodnotíme jako velké plus je čím dál častěji se objevující se funkce filtrování modrého světla. Ta dokáže potlačit příliš jasnou a bílou barvu, která září z displeje a ochrání se tak náš zrak. Displej jako takový se dá hodnotit pozitivně a není zde nic, co by nás při používání nějak negativně upoutalo.

Foto: poskytnuto společností Lenovo, se souhlasem společnosti

Výkon

Uvnitř pak pije srdce v podobě osmijádrového procesoru Helio P22T s frekvencí 2,3 GHz. Ten je doplněn o operační paměť o velikosti 4 GB. Díky tomu můžete najednou mít zapnuto hned několik aplikací. Vzhledem k tomu, v jaké je tablet zařazen cenové kategorii, musíme ho hodnotit jako nadprůměrně výkonný.

U tabletu nalezneme také standardní bezdrátové funkce Wi-Fi a Bluetooth 5.0. Jediné, co bychom trochu mohli vytknout, je neaktuální verze operačního systému Android 9.0 Pie, ale i přes to běží operační systém rychle a bez sekání. Při práci s několika otevřenými jednoduššími aplikacemi nebyl s výkonem problém.

Výdrž

O výdrž se stará 5 000 mAh baterie, která nám vydržela při testování bez problémů celý den běžného provozu. Pokud ale vše nastavíte na maximální výkon a nepřetržitě zatěžujete tablet, vydrží zhruba 10 hodin. Výhodou je, že tablet má i 10W adaptér a díky tomu se nabije na maximum za zhruba 2 a půl hodiny.

Fotoaparát

Tablet je standardně vybaven i fotoaparátem o rozlišení 8 Mpx na zadní straně a 5 Mpx na přední straně. Fotoaparát je spíše ideální pro videohovory a pořizování momentek. Ostatně v dané cenové kategorii nejde očekávat žádné převratné technologie, a to včetně fotoaparátu. Na sociální sítě fotky bohatě dostačují, nicméně na vytištění velkoformátového plakátu to rozhodně není.

Zvuk

Lenovo již klasicky do svých zařízení zabudovává technologii Dolby Atmos, a to nejen do svých prémiových modelů, ale prakticky do všech. To znamená, že to je záruka kvalitního prostorového zvuku, který je i relativně hlasitý. Zvuk je bohatý na výšky i basy a vůbec nechrastí. Je to zkrátka ideální pro shlédnutí nějakých filmů.

Závěr

Každý tablet je určený k jinému účelu, a tento tablet je zkrátka dělaný na surfování po internetu a sledování filmů. Navíc tento tablet poslouží bez větších problémů i jako pracovní pomůcka. Tablet také můžeme doporučit nejen pro děti, ale samozřejmě i pro studenty či starší občany. Rozhodně se zde objevuje dobrý poměr cena a výkon. Pokud bychom měli něco vytknout, byla by to horší kvalita fotek a nižší kapacita baterie. Oboje se ale odvíjí od cenové kategorie, ve které se tento tablet nachází. Za naši redakci ho můžeme vřele doporučit, protože pro běžné užívání je naprosto dostačující.

Zdroj: uživatelské hodnocení redakce IT pro Tebe, informace poskytnuté společností Lenovo