Foto: Pixabay

Dříve nebo později se zřejmě s plastovými SIM kartami rozloučíme a plně je nahradí eSIM. A není se čemu divit, namísto klasické verze nemusíte chodit na pobočku nebo čekat, až vám nová karta dorazí domů. Navíc se jedná o bezpečnější a ekologičtější variantu, než nabízí klasické SIM karty. „SAZKAmobil je další operátor, který nabízí svým zákazníkům eSIM. Zákazníci si mohou pořídit virtuální SIM jednoduše v e-shopu nebo internetové Samoobsluze a začít využívat našich služeb okamžitě,“ říká Jan Schmiedhammer, ředitel SAZKAmobilu a dodává: „Navíc do konce července si zákazníci mohou koupit novou eSIM nebo i klasickou SIM se slevou 50 %.“

 

Výhody eSIM karty

 

Klasická verze, která se vkládá do mobilu, má speciální čip. Ten shromažďuje data ohledně toho, k jakému operátorovi přísluší. Virtuální eSIM je namísto klasické verze „pouze“ vestavěný čip v telefonu. Díky němu si na eSIM jednoduše stáhnete svůj profil s veškerými informacemi, které potřebujete. „eSIM umožňuje mj. přidávání více profilů na jeden čip. Následně mezi nimi může zákazník jednoduše přepínat podle potřeby. Zákazník může využívat různé eSIM například pokud často cestuje do zahraničí a využívá SIM lokálních operátorů,“ komentuje Jan Schmiedhammer.

 

Praktičnost i bezpečí

 

Stalo se vám, že jste si koupili nový telefon, ale nemohli jste ho začít používat, protože se do něj nevešla vaše stará SIM karta? Tento problém s eSIM už řešit nemusíte, připojíte se k ní totiž online. Výhodou je, že je i bezpečnější. Pokud dojde k tomu, že vám někdo telefon odcizí anebo ho ztratíte, eSIM z něj neodstraníte a díky tomu tak můžete svůj mobil jednodušeji dohledat. V porovnání s klasickou verzí je bezesporu také ekologičtější. 

 

eSIM za zvýhodněnou cenu

 

Až do konce července klasickou i eSIM kartu od SAZKAmobilu seženete v e-shopu nebo na Zákaznické lince za poloviční cenu, tj. 75 Kč, s úvodním kreditem 150 korun. Pokud se pro tuto variantu rozhodnete, ověřte si, že vaše zařízení eSIM podporuje. Většina novějších mobilních telefonů a tabletů si s eSIM rozumí. Jestli je to i ten váš, si můžete ověřit na webu SAZKAmobilu.

Zdroj: tisková zpráva společnosti SAZKA,a.s.