Foto: Pixabay

Uvažovali jste někdy nad jednou otázkou: „Proč se doma cítíte tak dobře oproti kanceláři?“ Každého napadne jako první důvod, že zde nemáte žádného šéfa a nemusíte pracovat. Šéfa sice nemáte, ale poslouchat manželku většinou musí každý chlap. Práce je doma také více než dost.

Čím to tedy je, že je to doma tak útulné? Odpověď je v bytovém textilu, protože zatímco v práci jsou standardně jen žaluzie či zatemnělá okna, doma máme záclony a závěsy. Možná se vám tato skutečnost zdá jako zvláštní, ale skutečně jde o ověřený fakt. Žaluzie působí dosti neosobně, nemají barvu a nevypovídají nic o vaší osobnosti.

Naproti tomu záclony a závěsy dokážou náš byteček skutečně zútulnit. Záclony pak neplní jen funkci zútulnění bytu, ale mají také spoustu dalších nepostradatelných funkcí. Kupříkladu fungují jako tepelná izolace jak v zimě, tak v létě a v bytě udržují optimální teplotu. Dále pomáhají chránit před ostrým sluncem tím, že ho dokážou do určité míry odstínit.

Foto: Pixabay

V neposlední řadě chrání i okna od přebytečného prachu, který se v bytě přirozeně objevuje. Zatímco záclony jednoduše vyperete, okna se čistí daleko hůře. Pokud se necítíte na to, ručně si upravovat velikost záclon, nemusíte zoufat, protože si můžete jednoduše objednat některou z mnoha již připravených a ušitých záclon.

Velmi široký výběr mají například na stovkami zákazníků ověřeném webu dante.cz, kde nabízejí mimo jiné i široké portfolio povlečení a dalšího bytového textilu. Pro maximální pohodlí pak je zapotřebí nejen vybavit svůj byt záclonami a závěsy, ale stejně tak záleží i na dalších doplňcích a bytovém textilu, jako jsou polštáře na pohovce či přehozy. Nezapomínejte proto v dnešní uspěchané době i na takovéto maličkosti, které vám zpříjemní váš volný čas. Pokud si nevíte rady s výběrem materiálu či vzoru, neváhejte se obrátit na odborníky z webu dante.cz, kteří vám rádi pomohou se vším.