Češi vyměnili rodinu za sociální sítě, kde tráví 165 minut denně

Podle nejnovějších údajů tráví Češi na sociálních sítích obrovské množství času. Se svými 165 minutami denně se jedná o historické maximum. Odborníci doufají, že tyto statistiky již stoupat nebudou, protože jim sociální sítě skutečný kontakt nenahradí. Navíc zde panuje přímá úměrnost, že čím více času na sociálních sítích, tím méně času s rodinou.

Foto: Pixabay

V dřívějších dobách lidé trávili čas na procházkách, chodili spolu na výlety a děti si hrály společně na hřišti. Zdá se, že těmto dobám již odzvonilo, protože podle nejnovějších údajů Češi tráví na sociálních sítích rekordních 165 minut denně. Ve srovnání s rokem 2019 se jedná o nárůst až 22 minut.

Již dávno však nejsou sociální sítě otázka jen mladých, ale zájem roste extrémně i ve věkové kategorii nad 60 let, kde každodennímu využívání sociálních sítí propadlo již více než 60 % lidí. Okolo 95 % lidí, kteří používají internet má prý zkušenost se sociálními sítěmi s tím, že 89 % z nich využívá nejvíce Facebook a YouTube.

Foto: Pixabay

V tomto žebříčku je na třetím místě Instagram, který využívá 57 % uživatelů, na čtvrtém místě je Pinterest s 37 % a na pátém místě překvapivě Twitter s 28 %. Ředitelka pro digitální strategii AMI Digital, Kateřina Marešová, uvedla, že na konci pandemie koronaviru očekávali spíše stagnování nebo dokonce menší pokles v oblasti využívání sociálních sítí.

Podle aktuálních údajů to však vypadá na vyloženě skokový nárůst. Z pohledu sociálního to samozřejmě není zcela správně, protože lidé potřebují osobní kontakt s druhými lidmi. Přes sociální sítě sice mohou komunikovat, ale jen omezeně a lidského přítele jim to stejně nenahradí.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV