RECENZE: Huawei Nova 9 SE oslní ve střední třídě

Huawei na konci minulého roku představil nový mobilní telefon Huawei Nova 9, který cílí na uživatele ze střední třídy. Letos však přišel s vylepšeným modelem Huawei Nova 9 SE. Podle technické specifikace by měla tato nová hvězda střední třídy disponovat kvalitním 120Hz displejem, což není v této kategorii vůbec obvyklé. Dále je přislíben hlavní fotoaparát o rozlišení 108Mpx nebo rychlé 66W nabíjení.

Foto: poskytnuto společností Huawei, se souhlasem společnosti

Tento model chce zaujmout nejen elegantním designem, ale také výkonným hardwarem, kterému vévodí Snapdragon 680 doplnění o 8GB operační paměť. Naše redakce měla tu čest a tento model mohla na vlastní kůži vyzkoušet a přesvědčit se, jaká tato nová vlajková loď Huawei ve střední třídě vlastně je.

VZHLED

Tento model hned na první dotek skutečně krásně sedí do ruky a sami poznáte, že jde o neobyčejně lehký mobilní telefon vzhledem k tomu, jak je velký. Zároveň je Nova 9 SE také velice tenkým mobilním telefonem, u kterého je celá zadní strana vyrobená ze skla v matné úpravě. To v praxi ale může působit opticky jako levnější plast, ale na druhou stranu je výhoda, že to nezanechává takové otisky prstů, jako v případě lesklého skla.

Po stránce designu pak tento model nezapře svého stvořitele, společnost Huawei s typickými poznávacími znaky, jako je zaoblený infinity displej, čtečku otisků prstů integrovanou v displeji nebo krásná barva Starry Blue, která hází krásně duhové odlesky.

DISPLEJ

Displej se pak může pochlubit úhlopříčkou  6,78 palců s obnovovací frekvencí 120 Hz, což se dalo u vlajkové lodi čekat. Zároveň se díky většímu displeji může tento model zařadit mezi větší mobilní telefonu a zároveň ho to přímo předurčuje pro sledování filmů. Displej je pak OLED s horním průstřelem pro přední fotoaparát. Barvy jsou u tohoto displeje skutečně pozoruhodné a i pozorovací úhly jsou spíše lepší průměr.

Foto: poskytnuto společností Huawei, se souhlasem společnosti

HARDWARE

Srdcem Novy 9 je výkonný procesor Snapdragon 680, který ale bohužel není vybaven technologií 5G, který bychom tedy v této cenové kategorii rozhodně očekávali. Procesor je pak doplněn 8GB operační pamětí, která je pro běžného uživatele více než dostačující. Co však hodnotíme vyloženě kladně je úložiště o kapacitě 128GB, které se však může rozšířit o kapacitu paměťové karty. To v dnešní době mnoho telefonů nemá a je to velká škoda.

VÝDRŽ

Oproti běžným mobilním telefonům najdeme u Huawei integrovanou technologii pro rychlonabíjení a proto i zde najdeme 66W adaptér. Vybitý mobil tak jednoduše nabijete na plno za zhruba 40 minut. Výdrž Novy 9 nás pak také překvapila, i když je dosti individuální. Záleží totiž na nastavení, ale při úsporných opatřeních se dá s tímto modelem vydržet i dva dny. Vděčit za to můžete baterii o kapacitě 4000 mAh.

FOTOAPARÁT

Hlavní fotoaparát disponuje 108 Mpx, což je zajímavé. Očekávali bychom totiž, že tento fotoaparát bude použit spíše u vlajkové lodi, než u modelu ze střední třídy. Mimo hlavní fotoaparát se zde nachází ještě 8 Mpx ultra-širokoúhlý objektiv a dva 2 Mpx snímače pro detekci hloubky a makro. Fotoaparát jinak dokáže natáčet videa až v rozlišení 4K s 30 fps. Na rozdíl od konkurenčních modelů dokáže využít během nahrávání videa při 4K rozlišení i elektronickou stabilizaci.

ZÁVĚR

Kdybychom měli shrnout všechny zkušenosti, jedná se o kvalitní model s dobrým displejem s frekvenci 120Hz, skvělým výkonem a nadprůměrným zvukem. Fotoaparát je pak spíše průměrný. Nevýhoda je pak standardně absence služeb Google, ale pokud na Googlu vyloženě netrváte, Huawei nabízí ke všem službám Google plnohodnotnou alternativu. Tento model však rozhodně stojí za naše doporučení, protože jsme s ním neměli jediný problém a spíše nás překvapoval svou výdrží, výkonem i rychlostí nabíjení.

KONKURENCE

Huawei Nova 9 se pak pohybuje ve stejné kategorii, jako například Samsung Galaxy A52. Ten má sice kvalitnější fotoaparát, ale horší operační paměť. V praxi se tak můžou některé hry či aplikace na tomto mobilním telefonu sekat. Druhým konkurentem je pak Google Pixel 4a. Ten je zhruba o 4 000 Kč dražší, ale má horší fotoaparát a dokonce i nižší operační paměť. Oba konkurenti však mají jedinou výhodu, a tou je podpora služeb Google.

Zdroj: tisková zpráva Huawei, uživatelské testování IT pro Tebe

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV