S dobrým účetním ušetříte více, než zaplatíte na daních

Ze zákona musí každá obchodní společnost vést účetnictví a úplně každý podávat daňové přiznání. Z toho vyplývá, že se tomu nevyhne prakticky nikdo. Pokud jsme však neznalí zákona a jsme rádi, že to vůbec nějak vyplníme, obvykle sami sebe okrádáme na daních. S dobrým účetním totiž může dojít k výrazné finanční optimalizaci v náš prospěch.

Foto: Pixabay

I když to možná někteří z vás vůbec nevnímají, tak se blíží doba, kdy je potřeba odevzdávat svá daňová přiznání. Na rozdíl o lidí pracujících na pracovní smlouvu, znají tento termín velice dobře hlavně živnostníci a lidé, kteří mají vícero zaměstnání. Legislativa spojená s daněmi se mění každým rokem a je velice obtížné a těžké s v ní vyznat.

Nehledě na to, že finanční úřad obvykle chyby neodpouští a za chybně vyplněné přiznání umí rozdávat i pokuty. Proto je vždy lepší obrátit se v případě daňových přiznání na odborníky a oslovit profesionální účetní firmu, která má s tímto bohaté zkušenosti a která zná všechnu potřebnou legislativu. Tato firma vám totiž nejen zpracuje daňové přiznání, ale také vám poradí, kde na daních můžete ušetřit či jakou daňovou slevu si můžete uplatnit.

Foto: Pixabay

V případě účetních firem však nejde jen o zpracování daňového přiznání, ale mohou vám také pomoci s vedením daňové evidence, účetnictví či zpracování mezd. Velice často se totiž stává, že podnikatel či jednatel společnosti s ručením omezeným špatně účtují své náklady a příjmy a v důsledku toho jim vychází i velice špatně spočítané daně.

V rukou odborníka se mohou náklady zaúčtovat efektivněji a celý výsledek optimalizovat tak, aby člověk nemusel platit na daních víc, než je zapotřebí. Jednou z takovýchto společností je i dype.cz, která si získala velkou popularitu zvláště v době pandemie. Nabízí totiž svým klientům, na rozdíl od mnohých konkurenčních společností, spolupráci plně online, a to od kontroly zaúčtovaných platebních příkazů, pokročilou daňovou optimalizaci přes odhad výše daně až po pravidelný business intelligence reporting.

Pokud chcete být zkrátka dobrý obchodník, musíte mít dobré obchodní partnery a mezi základní obchodní partnery rozhodně patří i dobří účetní, kteří vám vyjdou vstříc. O to pohodlnější je pak vzájemná spolupráce, která může probíhat pouze online z pohodlí domova. Třešničkou na dortu je pak fakt, že díky dobrému účetnímu vlastně ušetříte a tyto úspory jsou velice často vyšší, než kolik účetnímu zaplatíte.

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV