Foto: Pixabay

Ukončení podpory pak neznamená, že nebude možno tento operační systém již nadále používat, ale znamená to, že již nedostane žádnou bezpečnostní aktualizaci, a tím se stává celé zařízení velice zranitelné. Podle oficiálních statistických údajů by tuto verzi operačního systému mělo stále ještě používat zhruba 11 % uživatelů.

Pokud jste také majiteli starší verze Windows 10, tak se doporučuje využít služby Windows Update nebo Asistent aktualizace systému Windows 10. V obou případech se jedná o aplikace společnosti Microsoft, které pomohou s aktualizací na nejnovější verzi Windows 10 21H2. Před touto aktualizací je však doporučeno vytvořit si raději zálohu.

Foto: Pixabay

Definitivní ukončení podpory Windows 10 pak bude 14. října 2025 a vzhledem k tomu, že již vyšla nová verze operačního systému, není zřejmě naděje na prodloužení tohoto data. Otázkou pro miliony uživatelů je, co mají dělat po datu definitivního ukončení podpory Windows 10?

Vzhledem k náročným hardwarových požadavkům nového operačního systému Windows 11 vzniknou pravděpodobně tři skupiny uživatelů. První má dostatečně výkonný hardware pro přechod na Windows 11, druhá skupina zůstane u neaktualizovaných Windows 10 a třetí skupina pravděpodobně přejde na jiný operační systém.

Zdroj: xda-developers.com (odkaz)